Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Światła wracają na Głębokie

Data publikacji: 07 czerwca 2019 r. 15:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Światła wracają na Głębokie
 

W piątek (7 czerwca) o godz. 21 rozpocznie się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, Miodową, i Kupczyka, związanych z włączeniem sygnalizacji świetlnej.

Ze skrzyżowania zniknie minirondo, wprowadzone tam na okres jesienno-zimowy i ponownie włączona zostanie sygnalizacja świetlna. Ma to związek ze zwiększonym ruchem pieszych i rowerzystów w tym rejonie w okresie letnim.

Jednocześnie, aby zwiększyć przepustowość skrzyżowania dla samochodów, w ramach wprowadzanych zmian nastąpi dodatkowa korekta oznakowania poziomego na wlocie ul. Miodowej. Pas ruchu zostanie tam poszerzony tak, aby możliwe było ustawienie pojazdów w dwóch rzędach, odpowiadających dalszemu kierunkowi jazdy – na wprost i w prawo lub w lewo. Dzięki temu pojazdy czekające na wykonanie manewru skrętu w al. Wojska Polskiego nie będą blokować pojazdów zmierzających w stronę ul. Kupczyka i ul. Zegadłowicza. Zmiana ta ma skrócić czas przejazdu od strony ul. Miodowej.

W związku z wprowadzanymi zmianami kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność w piątkowy wieczór oraz pierwsze dni po włączeniu sygnalizacji świetlnej. Rejon skrzyżowania będzie na bieżąco monitorowany przez służby.

(isz)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

uwaga na te światła
2019-06-08 14:02:48
dzisiaj --sobota ok. godz. 9.30 jechałem Miodową w dół i na światłach miałem skręcić w lewo. Pali się czerwone-----pali---pali----pali , pozostałe kierunki jadą , nawet od Wołczkowa. ----- pali - widać z każdej strony dostają zielone ,dla mnie świeci się czerwone , ktoś sprobował na czerwonym , przejechał , z tyłu klaksony.Zapaliło się na kilka sekund zielone dla Miodowej , od Kupczyka też zielone i 3 pojazdy skręciły w lewo i już jadą Wojska Polskiego -zegadłowicza.......Takie usprawnienie zrobione , niby 2 pasy a 3 samochody przejechały...na wprost też nie wiele.
Kiedy ruszy przebudowa ?
2019-06-08 04:31:15
Kiedy ruszy przebudowa tego skrzyżowania ? Wojewoda wydał zezwolenie 06 grudnia 2019. https://www.24kurier.pl/aktualnosci/wiadomosci/wojewoda-wydal-zezwolenie-na-przebudowe-wezla-glebokie/
wypasacz NIE bydła
2019-06-07 18:46:02
Odezwał się kierowiec!!! od bydła!!! lecz się B.... nie od bydła sam nim jesteś i nie musisz tedy jeździć! co nie wiesz o 2 innych drogach wyGOOGLuj sobie tam nie na zatorów itd!!! a najlepiej siedź w domu i pisz bzdury bo to Ci najlepiej wychodzi!!!
wypasacz bydła
2019-06-07 17:35:14
ZD niech się wezmie do pracy a nie wysyła po redakcjach powiastki o likwidacji.Takie rzeczy robi się nocą bez zbędnego marudzenia i zawracania kierowcom du..zmianą.Każdy kierowca zna PPoRD i umie znaki czytać.Szkoda że rzeczniczki lub jakiegoś innego woźnego z ZD nie ma kiedy tam się tworzą korki i zatory przez ten ich racjonalizatorski wynalazek.Usłyszałaby wiele cierpkich słów od kierowców.
wesołe życie drogowca
2019-06-07 16:38:28
to się nadaje tylko do TVP(i)Sz-n.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA