Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Świąteczny klimat i smaki

Data publikacji: 08 grudnia 2016 r. 09:57
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Świąteczny klimat i smaki
 

Domki z piernika, owoce w czekoladzie, dojrzewające sękacze, grzane wino, a prócz oscypków z grilla także węgierskie kołacze i hiszpańskie paluchy! To nie tylko trzeba będzie zobaczyć, ale też posmakować. Gdzie? Oczywiście podczas Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Plac Lotników zajmie Leśny Zakątek - nie tylko z choinkami.

- W tym miejscu zjemy także przepyszne pieczone kasztany, które ostatnim razem w Szczecinie dostępne były podczas zlotu food trucków - opowiada Tomasz Owsik-Kozłowski, rzecznik współorganizatora wydarzenia, czyli Żeglugi Szczecińskiej. - W Leśnym Zakątku zjemy także burgery, frytki, zupy, ciastka i hiszpańskie churrosy, a więc oryginalne złote paluchy. Dla spragnionych wystawcy przygotują grzane wino, bezalkoholowy grzaniec jabłkowy, włoską czekoladę na gorąco oraz kawę serwowaną wprost z mobilnej kawiarni.

Jarmarkowe stragany staną również na Przystanku św. Mikołaja (pl. Żołnierza Polskiego) oraz w Świetlistej Alei (d. aleja kwiatowa). Z ofertą w trzech kategoriach, czyli: na głów i pragnienie, do dekoracji i na prezent, na świąteczny stół.

Podczas jarmarku można więc będzie kosztować pierników, ręcznie robionych słodyczy, ciast domowej roboty, grzanego wina, owoców w czekoladzie, ale także ryb w różnym wydaniu, oscypków z grilla , naleśników, pierogów, naturalnych chipsów, drożdżowych langoszy i paluchów hiszpańskich. Wzbogacić domowe wnętrza kupując wyroby rękodzieła: od ozdób choinkowych, wianków i stroików, po anioły, poduchy, zabawki i biżuterię. Natomiast na świąteczny stół będą m.in. przyprawy, wyroby z gęsiny, suszone owoce, chleby, zioła, sękacze, makowce, chałwy, miody, ryby wędzone i sery.

Pierwszy miejski jarmark bożonarodzeniowy zapowiada się więc na bogato. Zostanie otwarty 16 grudnia, a potrwa do 23.

Przypomnijmy, że wraz z przedświątecznym targiem w „szklanej pułapce" zostanie otwarte Centrum Informacji Turystycznej. A przy nim, czyli na Świetlistej Alei będzie funkcjonowała kawiarnia.
- W jej ofercie znajdą się: grzane piwo i wino, kilka rodzajów gorących zup, domowej roboty ciasta w kawałkach

oraz bułki ze śledziem. W punkcie będzie można także nabyć zestawy prezentowe, np. piwa z kuflami i kawy ziarniste - dodaje rzecznik Żeglugi Szczecińskiej, która będzie zawiadywała tym miejscem (CIT).

(an) 

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

???
2016-12-08 14:32:48
ta jedna żałosna "choinka" to będzie cała świąteczna dekoracja ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA