czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Mikołajowym tramwajem w każdy piątek

Mikołajowym tramwajem w każdy piątek [GALERIA, FILM]

Mikołajowym tramwajem w każdy piątek
Data publikacji: 2016-12-06 18:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:13
Wywietleń: 2056 182556

Zabytkowy wagon tramwajowy typu N, który zwykle jeździ na letniej trasie turystycznej po Szczecinie, we wtorek o godz. 15.30 ruszył w mikołajkowy objazd po Szczecinie. Kto nie zdąży go dziś złapać do godz. 20. na trasie z Niebuszewa do Pomorzan, to będzie miał okazję na przejażdżkę nim jeszcze we wszystkie nadchodzące piątki grudnia. 

Na magiczną podróż przystrojonym świątecznie, rozświetlonym lampkami i z Mikołajem-motorniczym za pulpitem, zaprosili w tym roku szczecinian tych małych i tych całkiem już dużych pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Wagonu historycznego z czapką św. Mikołaja i sznurami świetlnymi trudno było nie zauważyć. W darmowy kurs trasą linii 12 - Budziszyńska — aleja Powstańców Wielkopolskich — plac Szyrockiego — aleja Piastów — plac Kościuszki — aleja Piastów — plac Szarych Szeregów — Piłsudskiego — plac Odrodzenia — Piłsudskiego — plac Grunwaldzki — Piłsudskiego — plac Rodła — aleja Wyzwolenia — rondo Giedroycia — Kołłątaja — rondo Sybiraków — Asnyka — Orzeszkowej mógł i może wybrać się każdy.

 

Załoga specjalnego odświętnie udekorowanego tramwaju, czyli pomocnicy Mikołaja w stosownych do okoliczności przebraniach, witała w Mikołajki uśmiechem każdego i częstowała pasażerów słodkościami. Za pulpitem i tym razem stanął pan Roman Mirek.

 

Świątecznym tramwajem będzie można pojeździć jeszcze kilka razy w tym miesiącu. Na trasę wyjedzie on także 9, 16, 23 i 30 grudnia i będzie kursował w godz. 16.20 – 20. Start - tak jak we wtorek, 6 grudnia - z placu Szarych Szeregów. I zatrzymywać  się będzie na wszystkich przystankach na linii. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

Mikołajowym tramwajem w każdy piątek Mikołajowym tramwajem w każdy piątek Mikołajowym tramwajem w każdy piątek Mikołajowym tramwajem w każdy piątek Mikołajowym tramwajem w każdy piątek

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy