Niedziela, 01 października 2023 r. 
11 szczecin
REKLAMA

Mikołajowym tramwajem w każdy piątek [GALERIA, FILM]

Data publikacji: 06 grudnia 2016 r. 18:19
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Mikołajowym tramwajem w każdy piątek
 

Zabytkowy wagon tramwajowy typu N, który zwykle jeździ na letniej trasie turystycznej po Szczecinie, we wtorek o godz. 15.30 ruszył w mikołajkowy objazd po Szczecinie. Kto nie zdąży go dziś złapać do godz. 20. na trasie z Niebuszewa do Pomorzan, to będzie miał okazję na przejażdżkę nim jeszcze we wszystkie nadchodzące piątki grudnia. 

Na magiczną podróż przystrojonym świątecznie, rozświetlonym lampkami i z Mikołajem-motorniczym za pulpitem, zaprosili w tym roku szczecinian tych małych i tych całkiem już dużych pracownicy spółki Tramwaje Szczecińskie.

Wagonu historycznego z czapką św. Mikołaja i sznurami świetlnymi trudno było nie zauważyć. W darmowy kurs trasą linii 12 - Budziszyńska — aleja Powstańców Wielkopolskich — plac Szyrockiego — aleja Piastów — plac Kościuszki — aleja Piastów — plac Szarych Szeregów — Piłsudskiego — plac Odrodzenia — Piłsudskiego — plac Grunwaldzki — Piłsudskiego — plac Rodła — aleja Wyzwolenia — rondo Giedroycia — Kołłątaja — rondo Sybiraków — Asnyka — Orzeszkowej mógł i może wybrać się każdy.

 

Załoga specjalnego odświętnie udekorowanego tramwaju, czyli pomocnicy Mikołaja w stosownych do okoliczności przebraniach, witała w Mikołajki uśmiechem każdego i częstowała pasażerów słodkościami. Za pulpitem i tym razem stanął pan Roman Mirek.

 

Świątecznym tramwajem będzie można pojeździć jeszcze kilka razy w tym miesiącu. Na trasę wyjedzie on także 9, 16, 23 i 30 grudnia i będzie kursował w godz. 16.20 – 20. Start - tak jak we wtorek, 6 grudnia - z placu Szarych Szeregów. I zatrzymywać  się będzie na wszystkich przystankach na linii. ©℗

Mirosław WINCONEK

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA