Czwartek 01 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Świątecznie na Ładodze [GALERIA]

Data publikacji: 2015-12-28 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-11 15:38
Świątecznie na Ładodze
Fot. Robert STACHNIK  

Świąteczno-noworoczne spotkanie szczecińskiego Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich odbyło się w poniedziałek na pokładzie "Ładogi", cumującej u stóp Wałów Chrobrego. To już tradycja, mająca stałe miejsce w kalendarzu tej organizacji.

Kolacje wigilijne szczecińskiego SSOMM od lat odbywają się pod koniec grudnia. Są okazją do integracji członków stowarzyszenia i ich rodzin. Na spotkania te zapraszani są również przedstawiciele innych organizacji, stowarzyszeń czy firm z branży morskiej. W tym roku jednym z gości był ks. Stanisław Flis, duszpasterz ludzi morza.

Po modlitwie, którą poprowadził ks. kanonik Ryszard Kamiński, kapelan SSOMM, dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia i śpiewano kolędy. Myślami łączono się z nieobecnymi, pracującymi na morzu. Wspomniano również tych, którzy już odeszli na wieczną wachtę.

Nowy przewodniczący stowarzyszenia st. of. mech. okr. Zbigniew Łosiewicz przypomniał, że szczecińska organizacja obchodzi swoje 35-lecie.

Stowarzyszenie podtrzymuje morskie tradycje (ma sztandar, mundury i kodeks honorowy). Zabiera głos w sprawach ważnych dla gospodarki morskiej czy szkolnictwa, zwraca uwagę na problemy marynarzy i zmieniające się prawo. Jego członkowie są w różnym wieku, pracują na morzu i na lądzie.

Spotkanie na "Ładodze" zakończyło się toastem noworocznym. ©℗

(ek)

 

Fot. Robert STACHNIK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Morze
2015-12-29 10:48:34
Smutne, ale pokolenie dzisiejszych kapitanów jest jednak trochę inne. Może wpływ na to mają zarobki powyżej 10.000 euro, a może inne postrzeganie tradycji.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA