niedziela, 15 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Świątecznie na Ładodze

Świątecznie na Ładodze [GALERIA]

Świątecznie na Ładodze
Data publikacji: 2015-12-28 23:19
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1765 75247

Świąteczno-noworoczne spotkanie szczecińskiego Stowarzyszenia Starszych Oficerów Mechaników Morskich odbyło się w poniedziałek na pokładzie "Ładogi", cumującej u stóp Wałów Chrobrego. To już tradycja, mająca stałe miejsce w kalendarzu tej organizacji.

Kolacje wigilijne szczecińskiego SSOMM od lat odbywają się pod koniec grudnia. Są okazją do integracji członków stowarzyszenia i ich rodzin. Na spotkania te zapraszani są również przedstawiciele innych organizacji, stowarzyszeń czy firm z branży morskiej. W tym roku jednym z gości był ks. Stanisław Flis, duszpasterz ludzi morza.

Po modlitwie, którą poprowadził ks. kanonik Ryszard Kamiński, kapelan SSOMM, dzielono się opłatkiem, składano sobie życzenia i śpiewano kolędy. Myślami łączono się z nieobecnymi, pracującymi na morzu. Wspomniano również tych, którzy już odeszli na wieczną wachtę.

Nowy przewodniczący stowarzyszenia st. of. mech. okr. Zbigniew Łosiewicz przypomniał, że szczecińska organizacja obchodzi swoje 35-lecie.

Stowarzyszenie podtrzymuje morskie tradycje (ma sztandar, mundury i kodeks honorowy). Zabiera głos w sprawach ważnych dla gospodarki morskiej czy szkolnictwa, zwraca uwagę na problemy marynarzy i zmieniające się prawo. Jego członkowie są w różnym wieku, pracują na morzu i na lądzie.

Spotkanie na "Ładodze" zakończyło się toastem noworocznym. ©℗

(ek)

 

Fot. Robert STACHNIK

Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze Świątecznie na Ładodze

Komentarze

Morze
Smutne, ale pokolenie dzisiejszych kapitanów jest jednak trochę inne. Może wpływ na to mają zarobki powyżej 10.000 euro, a może inne postrzeganie tradycji.
2015-12-29 10:48:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

kondolencje

Jan Widritis

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie