Piątek 27 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Świąteczne paczki trafią do potrzebujących

Data publikacji: 2020-12-17 09:09
Ostatnia aktualizacja: 2020-12-17 09:09
Świąteczne paczki trafią do potrzebujących
Fot. pixabay.com  

Co roku tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Szczecinie do wspólnego wigilijnego stołu zasiadało kilkaset osób starszych, bezdomnych, ubogich. Teraz uniemożliwia to pandemia. Dla potrzebujących przygotowano jednak paczki świąteczne. 

Od wielu lat DK Słowianin w partnerstwie z kilkoma organizacjami pozarządowymi, władzami miasta i województwa organizował uroczyste spotkanie wigilijne dla osób samotnych i potrzebujących. Przy świątecznym stole zasiadło ok. czterystu osób. W tym roku wspólne życzenia i podzielenie się opłatkiem w tak licznym gronie jest niemożliwe. Jednak jak zawsze udało się przygotować paczki z żywnością i środkami czystości, a tym razem również potrzebnymi w pandemii maseczkami i środkami do dezynfekcji. DK Słowianin tegoroczną pomoc przedświąteczną organizuje wspólnie z Caritasem, przy współpracy z miastem, które przekazało na przygotowanie paczek 35 tys zł. Akcję wsparł także marszałek. Paczki będą bogate również dzięki sponsorom. Nie zabraknie w nich typowo świątecznych smaków.

- Będzie bardzo brakowało tego bezpośredniego spotkania - przyznaje Jacek Janiak, dyrektor Słowianina. - Pamiętam początki, kiedy się zdarzało, że ktoś przychodził po spożyciu alkoholu. Poprosiliśmy, by jednak uszanowano ten dzień. I tak było, nasi goście przychodzili schludnie ubrani, w zacerowanym, a nie dziurawym swetrze, czuć było zapach wody kolońskiej. Ta uroczystość, wspólna obecność przy świątecznym stole, stała się dla nich ważna. Dziś mamy trudny czas, ale pamiętamy o ludziach potrzebujących i kierujemy do nich pomoc w formie, jaka jest możliwa. 

Paczki będą dystrybuowane przez DK Słowianin, a także za pośrednictwem Straży Miejskiej, pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Szczecińskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień.

(gan)

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA