niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Świadek miłosierdzia

Świadek miłosierdzia [GALERIA]

Świadek miłosierdzia
Data publikacji: 2018-06-27 17:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:13
Wywietleń: 1332 335723

Dominikanin ojciec Florian Szczygieł obchodził rocznicę 60-lecia swojego kapłaństwa, z którego 27 lat przypadło na Szczecin. Ze szczecińskim klasztorem ojców dominikanów jest on bowiem związany od początków jego powstania.

Nie tylko poprzez fakt, że od wielu lat ojciec Florian pełni swą posługę w Szczecinie, jest on kapłanem znanym i bliskim wielu szczecinianom.

- Kiedy patrzę na kapłaństwo ojca Floriana widzę radość, w myśl tego, co święty Jan w swoich tekstach i listach pisał: "Aby radość wasza była pełna i nikt wam jej nie odebrał" - mówił w homilii podczas wtorkowej mszy jubileuszowej w kościele pw. Świętego Dominika w Szczecinie jego proboszcz o. Maciej Biskup.

Podkreślił także, że ojciec Florian ma szczególny dar głoszenia słowa pojednania, które nas otwiera i umacnia.

- Przez 60 lat kapłańskiej posługi ojciec Florian głosił Słowo Boże, dając osobiste świadectwo wiary, nadziei i miłości - powiedział metropolita szczecińsko-kamieński ks. arcybiskup Andrzej Dzięga, a następnie uroczyście wręczył jubilatowi specjalny krzyż jubileuszowy oraz udzielił jubileuszowego błogosławieństwa w towarzystwie ks. bp. Mariana Błażeja Kruszyłowicza i proboszcza o. Macieja Biskupa.

O. Florian Szczygieł pełni funkcje bibliotekarza, promotora różańca oraz spowiednika w Arcybiskupim Seminarium Duchownym. Co czwartek w kościele pw. św. Dominika prowadzi nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia, jest czcicielem Matki Bożej Zwycięskiej, której ikona, dzięki jego zabiegom, poświęcona 10 lat temu zawisła z lewej strony ołtarza. Z prawej znajduje się obraz św. Dominika, wyraziciela jedności braterskiej, tak bliskiej jubilatowi.

Proboszcz wspomniał drogę ojca Floriana, któremu małoduszny lekarz powiedział kiedyś w młodości, że jest on słabego zdrowia i powinien spędzić życie nad morzem. W tej kruchości, jak powiedział o. Maciej Biskup, objawia się moc. W 1958 r. o. Florian złożył w Krakowie śluby kapłańskie, a następnie przez 30 lat związany był z klasztorem ojców dominikanów w Gdańsku.

- W posłudze ojca Floriana jest spokój, cierpliwość. Ukochał kapłaństwo i tych, do których został posłany. Ojciec Florian nigdy nie ma urlopu od kapłaństwa i nigdy też nie ma w nim rozgoryczenia - mówił o. Maciej Biskup. - Twoje kapłaństwo ojcze Florianie to słowo, które nie boi się bliskości, daje pocieszenie, umocnienie, siłę by pójść dalej.

Dodał, że o. Florian, jako świadek Bożego miłosierdzia, głęboko wierzy w dobroć ludzi. Wręczył jubilatowi błogosławieństwo od Ojca Świętego Franciszka.

Jubilat odebrał we wtorek wiele życzeń od osób duchownych i świeckich, parafian i przyjaciół parafii pw. Św. Dominika. W przyklasztornym ogrodzie rośnie drzewo posadzone w maju podczas Festynu Dominikańskiego na pamiątkę jubileuszu 60-lecia posługi kapłańskiej ojca Floriana Szczygła.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Marta TESZNER

Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia Świadek miłosierdzia

Komentarze

obserwator
wyciąć te wypociny kodziarzy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
2018-06-28 22:46:36
Obiektywny
Komuchy nie plujcie jadem. Jak się nie podoba, to wynocha do Korei Północnej, albo do Arabów.
2018-06-28 16:36:23
Polandburdeland
Polandebiland i polsracz
2018-06-28 11:35:12
nie ma się czym chwalić
przez 60 lat pasożytuje na innych, wciskając im ciemnotę.
2018-06-28 11:01:38
sbg
znam osobiscie od lat o. Floriana, widzialem w roznych sytuacjach, skromny, dobry, zaslugujacy na szacunek czlowiek. jakze inny od pewnego bogatego proboszcza ze Szcz., co ma od lat Kasie ktora jezdzila mercedesem ML i lubila ciastka, z ktora mieszka od lat i ma kilka milionów majatku, czesto zapisywany od starych babcinek,
2018-06-28 09:45:25
Rzygam tym !!
Od kiedy to Kurier wspiera Katotaliban w Polandii ?? News dnia :)))
2018-06-27 21:00:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie