Piątek 27 maja 2022r. 
REKLAMA

"Strzelanina" w szkole [GALERIA]

Data publikacji: 2017-10-26 18:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:54
"Strzelanina" w szkole
 

Dyrektor jednej ze szczecińskich szkół powiadomił policję o strzelaninie, do której doszło w jego placówce. Napastnicy zabarykadowali się w klasie razem z uczniami i nauczycielem. Jeden z mężczyzn miał przy sobie broń. Do działań natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze różnych pionów, w tym policyjni negocjatorzy i funkcjonariusze SPAP. Tak rozpoczęły się w czwartek 26 października... ćwiczenia w opanowaniu sytuacji kryzysowej.

- Policjanci z zachodniopomorskiego garnizonu systematycznie prowadzą ćwiczenia dotyczące symulacji różnych sytuacji kryzysowych mogących mieć miejsce na terenie obiektów znajdujących się w naszym województwie- informuje asp. Irena Kornicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Tym razem działania prowadzone były w jednej ze szczecińskich szkół.

Po potwierdzeniu zgłoszenia o strzelaninie od służby ochrony obiektu, skierowano w rejon szkoły funkcjonariuszy różnych pionów. Dyżurny miejski policji powiadomił również funkcjonariuszy wyznaczonych i odpowiedzialnych za prowadzenie działań w tego typu nadzwyczajnych sytuacjach oraz przedstawicieli innych służb ratunkowych. Powołany został sztab kryzysowy.

Do szkoły skierowani zostali policyjni negocjatorzy i funkcjonariusze SPAP. Ich działania doprowadziły do obicia uczniów i nauczyciela oraz zatrzymania agresorów.

W piątkowej akcji uczestniczyli policjanci z różnych jednostek i komórek, min. OPP, KMP, SPAP, Wydziału Ruchu Drogowego w Szczecinie oraz Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, Sztabu Policji oraz przedstawiciele Urzędu Miasta, służby ratunkowe,  uczniowie szkoły i nauczyciele, którzy zostali zaproszeni do współpracy.

- Tego typu symulacje mają za zadanie koordynację działań poszczególnych służb oraz przepływu informacji między nimi, aby w przypadku realnego zagrożenia działały szybko, sprawnie i zdecydowanie podczas eliminowania sytuacji kryzysowej - dodaje asp. Irena Kornicz.

Fot. KWP

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Patrycja
2017-10-27 06:14:34
Ale ten co posal albo się spieszyl albo jeszcze spał bo na poczatku tekstu jest że było w czwartek a na koncu ze w piątkowej akcji.
Iwo
2017-10-26 22:39:10
Naoglądali się Belfra
Dla bezpieczenstwa...
2017-10-26 22:07:38
Zewnetrzne Wejscia do budynkow Szkol i Przedszkoli, jak i korytarze wewnatrz... powinny byc okamerowane i Wejcie tylko na podstawie specjalnej karty z PIN-kodem !!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA