Wtorek, 23 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Stroją Szczecin na święta [GALERIA]

Data publikacji: 03 grudnia 2016 r. 16:51
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:22
Stroją Szczecin na święta
 

Coraz więcej świątecznych dekoracji i iluminacji dostrzec można na ulicach i placach Szczecina. Od wtorku, 6 grudnia, rozświetlą miasto, przydając mu świątecznego nastroju.

Tradycyjnie już największą z bożonarodzeniowych instalacji będzie podświetlana sztuczna choinka, której montaż rozpoczął się właśnie przed gmachem Urzędu Miasta na pl. Armii Krajowej. Iluminacje pojawią się także na elewacji. Zwykle dekorowane są nimi nadto szpalery drzew po obu stronach głównego wejścia do budynku i - jak zapewnia Tomasz Klek z Centrum Informacji Miasta UM -  takie kurtyny świetlne też w tym roku się pojawią. 

W całym mieście rozbłyśnie w sumie ponad 650 kurtyn świetlnych i prawie 500 różnych ozdób słupowych i przestrzennych, w tym 180 nowych. W te nowe przystrojona jest m.in. aleja Piastów. Iluminacje znane z lat poprzednich zamontowane zostały z kolei np. w alejach Jana Pawła II, wzdłuż ulic Wyszyńskiego, Krzywoustego i Piłsudskiego. 

W piątek ustawione zostały LED-owe choinki i bombkę na deptaku pl. Żołnierza Polskiego, rozpoczął się też montaż wspomnianej choinki przed magistratem.

Sople, walce, chmurki, mróz na szkle - te ozdoby co roku cieszą oczy turystów i mieszkańców naszego miasta. Jedną z nowych atrakcji będzie także wielki, świecący globus, który stanie na zjeździe z Trasy Zamkowej.

Ozdobami świątecznymi uatrakcyjniany jest nie tylko jak zwykle m.in. Złoty Szlak, począwszy od deptaka na pl. Żołnierza Polskiego aż do Urzędu Miasta, czy położone wzdłuż niego place, ale także m.in. ul. Wielkopolska od pl. Szarych Szeregów do al. Jana Pawła II, ul. Monte Cassino od ul. Wielkopolskiej do ul. Piłsudskiego, ul. Matejki od Bramy Królewskiej do ul. Malczewskiego, pl. Zwycięstwa przy fontannie, nabrzeże odrzańskie wzdłuż ul. Jana z Kolna, ul. Jagiellońska, a na prawobrzeżu m.in. Rondo Reagana, rejon ronda Ułanów Podolskich w Zdrojach i skwer z pomnikiem przy ul. Emilii Gierczak w Dąbiu. ©℗

(MIR)

Fot.: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Na jednym ze zdjęć w lewym, dolnym rogu widać jakieś paskudne skrzynki. Czy to na psie kupy ??
2016-12-03 20:09:37
.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA