poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Strażnicy miejscy gasili samochód płonący na autostradzie A6

Strażnicy miejscy gasili samochód płonący na autostradzie A6

Strażnicy miejscy gasili samochód płonący na autostradzie A6
Data publikacji: 2020-09-15 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2020-09-16 00:03
Wywietleń: 1112 475047

Dwoje strażników miejskich z oddziału prawobrzeże z patrolu zmotoryzowanego jadąc drogą A6 w kierunku Podjuch zauważyło, że na poboczu w kierunku Świnoujścia płonie dostawczy samochód marki Opel na dolnośląskich numerach rejestracyjnych.

Strażnicy zatrzymali się na poboczu, włączając sygnały świetlne. Jeden z funkcjonariuszy pytał świadków o to, czy nie ma ofiar i gdzie jest kierujący pojazdem. Okazało się, że kierowca znajdował się w pobliżu, ale nie był w stanie poradzić sobie z ogniem.

- Strażniczka w tym czasie wstrzymała ruch na drodze i prosiła kierowców o udostępnianie swoich gaśnic - relacjonuje st. insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej w Szczecinie. - Ta na wyposażeniu radiowozu strażników nie wystarczyła do ugaszenia pożaru, który z minuty na minutę przybierał na sile.

Samochód płonący na autostradzie A6

Mimo użycia kilku gaśnic, pozyskanych od innych kierowców strażnikom nie udało się ugasić pożaru. Na miejsce została więc wezwana straż pożarna. Strażnicy obawiając się eksplozji płonącego samochodu, nakazali wszystkim zgromadzonym oddalenie się na bezpieczną odległość od miejsca zdarzenia.

Pojazd płonął coraz bardziej, strażnicy podjęli decyzję o ograniczeniu ruchu na drodze w kierunku Berlina - skierowali go na pas awaryjny. Po kilkunastu minutach na miejsce dojechała straż pożarna i ugasiła ogień, który zdążył już przenieść się na trawę w kierunku lasu. Za zgodą dowódcy PSP odblokowano ruch na nitce w kierunku Berlina, natomiast w kierunku Świnoujścia odbywał się on tylko lewym pasem do momentu całkowitego zneutralizowania pożaru i posprzątania jego skutków.

(k)

Fot. SM Szczecin

Strażnicy miejscy gasili samochód płonący na autostradzie A6

Komentarze

ha ha
gaśnicą z samochodu to najlepiej można gasić świeczkę
2020-09-16 00:00:50
xxx
w sobote tez sie tam bus palił.
2020-09-15 12:27:02

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie