Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Strażacy interweniowali ponad 300 razy. Trąba powietrzna w powiecie drawskim

Data publikacji: 15 czerwca 2019 r. 22:23
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:42
Strażacy interweniowali ponad 300 razy. Trąba powietrzna w powiecie drawskim
 

Ponad 300 zgłoszeń interwencyjnych otrzymali w sobotę zachodniopomorscy strażacy w związku m.in. z gwałtownymi wichurami. Nie ma osób poszkodowanych.

W powiecie drawskim przeszła trąba powietrzna, uszkodzonych zostało około 50 dachów - poinformował rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie mł. kpt. Tomasz Kubiak. Chodzi m.in. o miejscowość Złocieniec i okolice.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzegło przed burzami z gradem w powiatach białogardzkim, drawskim, kołobrzeskim, koszalińskim, sławieńskim, szczecineckim, świdwińskim i wałeckim; w tych powiatach obowiązuje trzeci stopień zagrożenia (w skali trzystopniowej). Burze i obfite opady deszczu - według prognoz IMGW - mogą wystąpić jeszcze w nocy. Wiatr może wiać z prędkością nawet do 130 km/h. Miejscami może spaść grad, istnieje też ryzyko pojawienia się pojedynczych trąb powietrznych.

Silny wiatr może też wiać w środkowej części strefy brzegowej. Prognozowane są burze z porywami wiatru do 8 st. w skali Beauforta, a także opady deszczu i, lokalnie, gradu.

Według informacji IMGW burze z gradem nie pojawią się w powiatach gryfickim, polickim, stargardzkim, myśliborskim, pyrzyckim, łobeskim, gryfińskim ani w Szczecinie i Świnoujściu.

(pap)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA