piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem

Ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem (akt. 1)

Ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem
Data publikacji: 2019-06-15 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:42
Wywietleń: 9675 397009

Ostrzeżenie przed burzami z gradem drugiego stopnia zostało odwołane o godz. 21.25, a trzeciego stopnia o godz. 23.14. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie poinformowało, że zjawisko zakończyło się.

***

Wcześniejsza informacja

Ostrzeżenia przed burzami z gradem drugiego i najwyższego trzeciego stopnia wydało w sobotę Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie.

Ostrzeżenie trzeciego stopnia dotyczy 9 powiatów (białogardzki, drawski, kołobrzeski, Koszalin, koszaliński, sławieński, szczecinecki, świdwiński, wałecki)  i obowiązuje w sobotę (15 czerwca) od godz. 16.00 do godz. 2.00 w nocy w niedzielę. W tym czasie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami 20 mm do 30 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h, lokalnie nawet do 130 km/h. Miejscami możliwy grad o średnicy 2-5 cm. Istnieje ryzyko powstawania pojedynczych trąb powietrznych.

Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje natomiast na terenie 12 powiatów (choszczeński, goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, policki, pyrzycki, stargardzki, Szczecin, Świnoujście). W tym przypadku niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych trzeba się spodziewać w sobotę od godz. 15.00 do północy. Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h, lokalnie do 115 km/h. Miejscami może spaść grad o średnicy 2-5 cm. Także w tych powiatach mogą pojawić się  pojedyncze trąby powietrzne.

(k)

Fot. Dariusz Gorajski

Ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem Ostrzeżenia najwyższego stopnia przed burzami z gradem

Komentarze

@ gucio
A ty najpierw dorób się takiego domku , bo pewnie mieszkasz w obszczanej bramie , jeżeli nie kumasz o czym gość pisze!! Nie przykryje przecież domu pianką przeciw gradową i nie zejdzie do ziemianki, a ubezpieczony jest ! Więc na "wuj" mu 3 sms-y z alertami co to zmieni ? przekieruje chmury ??
2019-06-16 14:47:18
ty z domku
dostales te SMSy po to zeby ubezpieczyciel nie wyplacil ci zbyt wysokiego odszkodowania poniewaz zostales poinformowany o groznym zjawisku wiec powinienes zabezpieczyc wszystko co moze fruwac, zbic twoje szyby, uszkodzic twoj dobytek. Taki oto delikatny wybieg a zarazem wyjscie do klienta. To jest to samo jak znaki ostrzegajace o dzikiej zwierzynie na drodze w lesie. Tam tez mozesz sie pytac po co te znaki(co zrobic zatrzymac sie, jechac 10km/h a moze 5km/h?-to ubezpieczyciela nie obchodzi ale jak potracisz zwierzaczka, ktory uszkodzi twoje cenne autko, to niestety, ale nie dostaniesz odszkodowania).
2019-06-16 07:53:58
gucio
QWA JAKI GLUPEK Z DOMKU JEDNORODZINNEGO WEZ SOBIE GO SPAL
2019-06-15 23:27:02
Q.wa co to jest ??
Dostaje po 3 SMS zablokowałem numer bo to nic nie wnosi oprócz osób które wybierają się w plener , reszta bez sensu ... mieszkam w domu jednorodzinnym i co mam robić może ktoś oświeci , bo to mnie wqrwia ..
2019-06-15 19:32:44

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie