Niedziela 23 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Strażacy dostali samochód

Data publikacji: 2017-03-26 12:33
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:32
Strażacy dostali samochód
 

Portowa Ochotnicza Straż Pożarna TRYTON z Kołobrzegu ma nowy samochód. Mowa o lekkim wozie ratownictwa technicznego zbudowanym na podwoziu forda Transita. Pojazd za 120 tys. zł kupiło miasto.

- Kiedy prezes POSP Tryton Jacek Podolak przyszedł do mnie z pomysłem kupienia tego pojazdu, nie miałem wątpliwości, że to dobry pomysł. Druhowie z Trytona odznaczają się nie tylko zaangażowaniem i fachowością, ale i dzielnością. Niejednokrotnie już się o tym przekonaliśmy – mówi prezydent miasta Janusz Gromek.

Do zakupu pojazdu dołożyły się kołobrzeskie spółki: Miejska Energetyka Cieplna oraz Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Samochód ma podwójną klimatyzowaną kabinę z sześcioma miejscami siedzącymi oraz zabudowę kontenerową ze zbiornikami na tysiąc litrów wody i 80 litrów środka pianotwórczego. Wyposażony jest także w agregat wysokociśnieniowy Fereco zdolny pompować 75 litrów wody na minutę, agregat prądotwórczy, radiotelefony, wyciągarkę o uciągu 3,5 tony oraz hak holowniczy. Pojazd wykorzystywany będzie w akcjach ratowniczych i prewencyjnych prowadzonych przez POSP Tryton. ©℗

(pw)

Fot. Artur BAKAJ

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA