poniedziałek, 25 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Straż pożarna rozstawiła namioty. Hotel dał pokoje dla lekarzy

Straż pożarna rozstawiła namioty. Hotel dał pokoje dla lekarzy

Straż pożarna rozstawiła namioty. Hotel dał pokoje dla lekarzy
Data publikacji: 2020-04-06 06:50
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-06 20:16
Wywietleń: 1557 450202

Przed szpitalem przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie stanął namiot pneumatyczny pełniący funkcję izby przyjęć dla pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Z kolei hotel Rycerski przeznaczył 27 pokoi dla lekarzy zajmujących się osobami zakażonymi. To kolejny etap działań mających pomóc walce z epidemią.

Polowe izby przyjęć stanęły w naszym województwie w 20 miejscach. Rozstawili je funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej.

Namioty do wstępnej diagnozy pacjentów

- To działania wspomagające profilaktykę koronawirusa COVID-19 – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc – Zależy nam na tym, by w jednej izbie przyjęć nie spotkali się pacjenci z podejrzeniem koronawirusa oraz pozostali, zgłaszający się do szpitala z innymi schorzeniami.

W namiotach służby medyczne w razie większego napływu pacjentów z podejrzeniem koronawirusa będą mogły przeprowadzić wstępne diagnozowanie pacjentów. Pacjenci z najcięższymi objawami, po wstępnej ocenie medycznej będą trafiać od razu na oddział. Również tam pacjenci nie wymagający natychmiastowej hospitalizacji będą mogli czekać na wynik testu na obecność koronawirusa.

Pokoje w hotelu dla lekarzy ze szpitala przy Arkońskiej

W pomoc włączył się także hotel Rycerski należący do Polskiego Holdingu Hotelowego. Przeznaczył dla lekarzy ze szpitala przy ul. Arkońskiej 27 pokoi. Każdy pokój ma osobny węzeł sanitarny, nocleg obejmuje także śniadanie. Koszty pobytu pokrywa PHH.

 - Miejsca zostały przygotowane z myślą o tych medykach, pielęgniarkach i diagnostach laboratoryjnych, którzy z uwagi na duże ryzyko zakażenia nie chcą narażać na ewentualne zagrożenie mieszkającej z nimi rodziny – opowiada Hinc  - To także miejsce dla tych, którzy ze względu na dużą odległość miejsca pracy od miejsca zamieszkania nie mogą po długiej, wyczerpującej pracy wracać do domu.

Z hotelu Rycerskiego medycy, pielęgniarki i diagności będą mogli skorzystać po zgłoszeniu chęci skorzystania z tej oferty u dyrektor szpitala jednoimiennego Pani Małgorzaty Usielskiej.

 - Bardzo dziękuję Prezesowi Zarządu Polskiego Holdingu Hotelowego Panu Gheorghe Marianowi Cristescu za nieodpłatne przekazanie hotelu do dyspozycji naszych medyków – dodaje wojewoda.

(as)

Fot. KW PSP Szczecin

Na zdjęciu: Namiot pneumatyczny postawiła Państwowa Straż Pożarna.

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

Komentarze

guciu
Św.Mikołaj.
2020-04-06 19:59:26
Do @@on
Piszesz mnie TVN. Pan prezydent rząd i PiS uważają że USA to nasi przyjaciele. Kupujemy u nich broń gaz ropę wojska ich są u nas. A TVN to stacja amerykańska. To jak to wróg. Nie po prostu mówią prawdę. TVP mówi prawdę jak za czasów PRL. Jedyną rządzącą partia i jej wódz to pasmo samych sukcesów i dobrobytu Polaków. A tu cyk i wirus mówi sprawdzam. Państwo z tektury. Kasa pusta.
2020-04-06 10:13:20
@on
Wyłącz tvn.
2020-04-06 09:47:21
?
Miasto ma tyle lokali ZBiLKowskich i co?
2020-04-06 09:29:52
on
Państwo pis nie istnieje to ludzie sami muszą sobie radzić
2020-04-06 08:24:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

kondolencje

Reni Charkiewicz

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie