Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Straszydło przy dworcu

Data publikacji: 23 marca 2018 r. 17:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
Straszydło przy dworcu
 

Podróżni dojeżdżający na szczeciński Dworzec Główny mogą być zadowoleni. Obiekt od kilku lat pięknieje, a trwające prace modernizacyjne mają doprowadzić go do standardu, jakiego nie powstydziłyby się inne europejskie miasta. Gorzej jest już, gdy podróżny pieszo udaje się w kierunku centrum.

– Oczom naszym ukazał się most, po którym kilka minut wcześniej jechaliśmy – pisze jedna z Czytelniczek „Kuriera”. – Pogoda była ładna, więc zamiast, jak to często ma miejsce, skorzystać z tramwaju, postanowiliśmy z rodziną odbyć spacer do domu.

Widok jest koszmarny: pordzewiała konstrukcja z odpadającymi liszajami starej farby mocno zapada w pamięć i nie robi najlepszego wrażenia na przyjezdnych. Kolejarze skupiają się jednak na modernizacji dworca i układu torowego, na razie dalej nie wybiegając.

– Modernizacja tego obiektu także jest przewidziana – przyznaje enigmatycznie Włodzimierz Wiatr, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych PKP PLK SA w Szczecinie. – Na pewno stanie się to w obecnej perspektywie finansowania.

Czyli do 2023 r. Kiedy dokładnie? Nie wiadomo. Jak przyznają przedstawiciele PKP PLK, projekt jest na etapie studium wykonalności. Do konkretnych planów i przetargów zatem daleko. Dopytywani, czy zanim dojdzie do gruntownych prac, nie można konstrukcji choć w niewielkim zakresie odświeżyć, zakonserwować i odmalować, stwierdzili, że „da się”. Być może stanie się to do połowy przyszłego roku… ©℗

ToT

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Sprzątam
2018-03-23 23:10:35
A pod wiaduktem tzw rzeźba szczecińska czyli kiosk nieczynny od lat.To typowe lokale sklepowe puste a żyją budy ciągle nowe jak na Mickiewicza róg Lelewela lub takie opuszczone jak wspomniana.A są też nagrodzone jak te przy Wyszyńskiego mają z tyłu Nowa aleję.I są zasłużone pl Kościuszki. A mamy rok 2018 i szczęki to już historia.Czyli skansen warto promować.
Krzesimir
2018-03-23 23:01:54
Przydałoby się odświeżenie wyglądu tego obiektu.
Robert
2018-03-23 22:19:34
Dobrze, że coś zaczęto robić z naszym dworcem. Ten wiadukt z pewnością należy jak najszybciej wyremontować bo nie licuje ze świeżą elewacją dworca i bulwarami. Pocieszać możemy się tym, że nie wybudowano u nas takiego niefunkcjonalnego paskudztwa jak chlebak w Poznaniu, nie mówiąc już o tamtejszym śmierdzącym i zasikanym tunelu.
tollo48
2018-03-23 22:13:08
Nie tylko ten jest most straszydlem , ale tez otoczenie po drugiej stronie Odry. To katastrofa wizualna Szczecina a wszyscy to widza wjezdzajac do miasta.Obie strony sa totalnie zaniedbane.Widok jest koszmarny z pociagu. Takich mamy w Szczecinie rzadzacych .Wazniejsza jest Fabryka Wody niz wizytowka miasta .Niedlugo to i zamek bedzie zamkniety bo nie sprawdzono dokladnie podziemi.
Pan
2018-03-23 19:51:50
Jonatan@ widzę że skacze pan po wielu stronach i wrzuca ciągle podobne wypowiedzi,co do komentarza to oczywiście że mogło tak być, ale jaki mamy na to wpływ gdzie przeznaczane są pieniądze, nasz dworzec nie jest aż tak tragiczny, ja uważam że to dobrze ze nie ma już tych smierdzących i pomalowanych przejść podziemnych, schody ruchome to rzecz która da się naprawić i nie można podawać ich jako wady , rozmiarowo jest skrojony na nasze potrzeby, i tyle w temacie, na większość rzeczy niestety zwykły śmiertelnik nie ma wpływu
hi hi
2018-03-23 18:16:33
śmiech na sali.
jonatan
2018-03-23 18:16:21
"Obiekt od kilku lat pięknieje, a trwające prace modernizacyjne mają doprowadzić go do standardu, jakiego nie powstydziłyby się inne europejskie miasta" Naprawdę pan redaktor tak uważa? Na miarę europejskiego pasował by dworzec, który miał pierwotnie powstać. Jego projekt był w Internecie, a makieta projektu długi czas wisiała w holu starego dworca. To co teraz robią, to jest badziewie bez ładu i składu. Zlikwidowano nawet podziemny tunel na perony, wybudowano za to schody niby ruchome, ale jak nastąpiła awaria to podróżni ciężkie walizy musieli targać prawie 2 piętra w górę. Nowa część, to architektoniczne paskudztwo, wcale nie pasująca do starego dworca i, totalnie niefunkcjonalana. Łódź dostała 2 miliardy na nowy dworzec Łódź Fabryczna. Tam wybudowali dworzec za duży, który nigdy nie będzie w pełni wykorzystany. Dlaczego poskąpiono Szczecinowi na wybudowanie nowego dworca? Czy PKP nie powinna w Łodzi wybudować coś mniej kosztownego, za to bardziej przystającego do potrzeb,a część pieniędzy skierować do Szczecina?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA