czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Odszkodowanie za spartaczoną kładkę w Kołobrzegu

Odszkodowanie za spartaczoną kładkę w Kołobrzegu

Odszkodowanie za spartaczoną kładkę w Kołobrzegu
Data publikacji: 2018-01-31 13:16
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 22:45
Wywietleń: 1273 311794

Dobiegł końca trwający siedem lat spór dotyczący niewłaściwie wykonanego remontu kładki nad torami oddzielającymi dzielnicę uzdrowiskową Kołobrzegu od reszty miasta.

Łuszcząca się farba, wadliwie działające windy, rozmiękający w trakcie upałów asfalt, źle wykonane stopnice schodów – to tylko niektóre z usterek dostrzeżone przez kołobrzeskich urzędników. Rozwiązanie problemu nastąpiłoby zapewne znacznie wcześniej, gdyby nie śmierć właściciela przedsiębiorstwa, które na zlecenie magistratu prowadziło remont. Przedsiębiorstwo weszło w masę spadkową po zmarłym i wraz ze zobowiązaniami przejął je jego spadkobierca. To właśnie z nim udało się zawrzeć ugodę sądową kończącą wszystkie procesy. Mowa o 250 tys. zł, które wpłynęły już na rachunek miasta.

Przeprowadzony w 2010 roku remont kładki kosztował milion złotych. Inwestycja była dofinansowana środkami unijnymi. Pieniądze, które wpłacił na konto magistratu spadkobierca wykonawcy zadysponowane zostały na remont konstrukcji. Zakres niezbędnych do wykonania prac nie został jednak na razie określony. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

kuraciusz
Ta kładka to porażka decydentów Kołobrzegu. To pierwsze fatalne wrażnie- antywizytówka - dla przybywających do tego wspaniałego polskiego kurortu gości. 20 lat psucia dobrej marki odtrącania ludzi od Kołobrzegu.Dobrze, ze wreszcie nastąpi naprawa tej patologii. Oby szybki i tym razem bez wpadek!!!
2018-01-31 21:34:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”