sobota, 23 czerwca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Stój na mrozie i módl się, żeby bus przyjechał

Stój na mrozie i módl się, żeby bus przyjechał

Stój na mrozie i módl się, żeby bus przyjechał
Data publikacji: 2018-02-19 09:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-26 15:48
Wywietleń: 1671 314911

– Na trasie ze Stargardu do Szczecina jest zdecydowanie za mało busów! – alarmują mieszkańcy Kobylanki. – Zwłaszcza rano, gdy wiele osób spieszy się do pracy. A niektórzy kierowcy w ogóle nie przejeżdżają „starą” trasą, tylko za Lipnikiem wjeżdżają od razu na obwodnicę. 

Mieszkańcy nie potrafią zrozumieć, jak można lekceważyć w ten sposób pasażerów, którzy w ciemności i zimnie czekają na jakąkolwiek możliwość dojazdu do pracy.

– W Szczecinie jest afera, jak się tramwaj czy autobus parę minut spóźnia. A co my mamy powiedzieć!? Nas bus po prostu omija! Czy my jesteśmy jakimiś gorszymi ludźmi?! – denerwują się mieszkańcy gminy. – Przed piątą rano idziemy na przystanek, żeby dojechać do pracy w Szczecinie, stoimy i czekamy na mrozie, a bus nas po prostu omija! Jedzie sobie obwodnicą, bo już jest zapełniony. Jak tak można traktować ludzi? Mamy przez to problemy w pracy! Kiedy były PKS-y, takich problemów nie mieliśmy. Komu one przeszkadzały? ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 19 lutego 2018 r.

(gra)

Fot. Aneta Słaba

Komentarze

PKS-y
PKS-y przeszkadzały wam samym drodzy mieszkańcy, przestaliście z nich korzystać, bo busy były tańsze i częściej jeździły. W związku z tym PKS-y zrezygnowały z kursowania tą trasą, bo nikt nimi nie jeździł. PKS w Stargardzie w ogóle zakończył działalność w 2012 roku, bo w zasadzie na wszystkich trasach stracił pasażerów.
2018-02-26 15:31:17
..."stój na mrozie..."
Identycznie jest pod Filią Magistratu szczecińskiego na PRAWOBRZEŻU!-25 OSÓB STOJĄ CIERPLIWIE w MROZIE I WIETRZE OD 5 RANO...po tzw. numerek do urzędników. O godzs. 7.00 przychodzi ochroniaż ale do poczekalni lub chociaż do przedsionka ma zakaz wpuszczania przemarzniętych ludzi... A wszystko przez kaczy CE Pi K...a !!!
2018-02-19 16:46:33
Cóż
Większość ludzi nie ma pojęcia, co to znaczy tłuc się w zimie o 5 rano na przystanek i czekać na busa, który zawiezie cię z wioski do pracy w mieście. Czekać i się nie doczekać. Trudno oczekiwać od takich zrozumienia. Biedny człowiek, który chce uczciwie pracować, jest dla nich jak śmieć.
2018-02-19 16:05:05
Michał
Nowobogaccy? :). Ja kupiłem dom w cenie mieszkania w centrum Szczecina, więc nie narzekam. Z tą różnica, że nie interesują mnie żadne alerty antysmogowe :)
2018-02-19 14:29:26
Ada
Z Kobylanki przenieście się do Gminy Kołbaskowo. Autobusy bez problemu jeżdżą do Szczecina, w szczycie co 10 minut:)
2018-02-19 12:45:33
?
Może jakis bezdomny podaruje tym biednym mieszkańcom samochody?
2018-02-19 11:08:56
Agresssor
Jest wiele miejscowości do których nie dociera żadna komunikacja jest dużo takich do których busy dojeżdżają, jednak gdy są pełne lub kierowca zapomni lub mu się po prostu nie chce nie wyjeżdżają do danej miejscowości. Ludzie stoją i nie wiedzą co robić. W dawnych czasach autobus był pełny przejeżdżał koło przystanku i każdy wiedział na czym stoi.w miastach państwo dopłaca do komunikacji miejskiej a PKS zlikwidował większość kursów. Mógłby ktoś pojechać za zachodnią granicę i zobaczyć jak to działa. Tam jeżdżą autobusy i docierają do każdej dziury. Ale tylko wtedy gdy ktoś na przystanku stoi. Można
2018-02-19 11:05:52
:)
Widocznie PKSY-nie były oplacalne ekonomiczne jak cala komuna zreszta, ale sam PKS istnieje jeszcze np w Szczecinie i jest spolka miejska ,skoro pojazd jest zapelniony to po co ma jechac do tych osob skoro sie nie zmieszcza?zamiast co tydzien dawac na tace dla wiadomych osob zrobcie prawko i kupcie sobie samochod nawet najtansz a mieszkancy Kobylanki niech problem zglosza do wladz.
2018-02-19 10:24:16
KOby
A jak było w latach ubiegłych? Chyba, że to nowobogaccy ze Szczecina wybudowali tam domy, bo taniej, a oczekują komunikacji jak w Szczecinie. Walczyć o swoje i pisać pisma do gminy.
2018-02-19 09:48:27