poniedziałek, 23 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Stocznia do likwidacji? Samorządowcy chcą wyjaśnień

Stocznia do likwidacji? Samorządowcy chcą wyjaśnień

Stocznia do likwidacji? Samorządowcy chcą wyjaśnień
Data publikacji: 2017-12-05 09:37
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 1460 303890

Świnoujscy radni planują jeszcze w tym tygodniu urządzić sesję nadzwyczajną w sprawie stoczni Gryfia i decyzji, które zamierza podjąć jej właściciel, tj. likwidacji zakładu w Świnoujściu.

W tym tygodniu wspólna reprezentacja związków zawodowych działających w Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” złożyła do przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Rady Miasta Świnoujście pismo z prośbą o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Świnoujście w sprawie MSR „Gryfia”. Samorządowcy chcą na nią zaprosić przedstawicieli Funduszu Inwestycyjnego Mars (właściciela stoczni z ramienia Skarbu Państwa), Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz zachodniopomorskich parlamentarzystów, wojewodę, marszałka i zarząd stoczni Gryfia.

Dodajmy, że o niepokojących planach zlikwidowania zakładu w Świnoujściu i kontynuowania działalności tylko w jednej lokalizacji (w Szczecinie) zaalarmowali świnoujscy stoczniowcy. Sprawa wypłynęła na niedawnej sesji Rady Miasta. Przedstawiciele Funduszu Mars zaprzeczyli, jakoby było zaplanowane zaprzestanie działalności stoczniowej w zakładzie MSR Gryfia w Świnoujściu. Ale dodali też, że „w związku z długotrwałym, negatywnym trendem rynkowym Zarząd MS TFI zwrócił się z prośbą do Zarządu MSR Gryfia o przygotowanie kilku wariantów wyjścia z trudnej sytuacji”. ©℗

BaT

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

tom
Zaklady produkcyjne powinny byc prywatne. Panstwo ma tyle zadan ze ledwo sie wyrabia ministerstwa drogi koleje ZUS TVP... i bierze na siebie jeszcze zajmowanie sie produkcja. Dlaczego na Bialorusi pensja wynosi od 20 lat niezmiennie 200Euro, a u nas wzrosla z 200 do 800 Euro. Bo na Bialorusi Lukaszenka zabalsamowal PWSP Pastwowa Wlasnosc Srodkow Produkcji. Tak jest na Kubie i Wenezueli. A dunskie LEGO czy szwecka IKEA czy VOLVO sa panstwowe??? -NIE
2017-12-07 18:00:52
Po co ta stocznia ???
wydajność pracy jest dramatycznie niska , brak fachowców od produkcji , za dużo ludzi od niczego . to są problemy . firma , która tylko przynosi straty jest niepotrzebna.
2017-12-05 16:53:21
stoczniowiec
Najważniejszym ustaleniem Chruszcza było to, że w Wietnamie mówią po polsku, bo byli w Polsce i studiowali w Polsce. Sylwester kpiny sobie robisz z wyborców!?
2017-12-05 15:01:10
dezinformacja
Raz dajecie wyjaśnienia, że żadnej likwidacji nie będzie, a teraz znowu grzejecie temat. Totalna dezinformacja. Komu zależy na sianiu niepokoju?
2017-12-05 13:48:41
Podatnik
Chruszcz to wielki wyzyskiwacz podatników. Z informacji sejmowej można się dowiedzieć, że należy do największej liczby - 24 - komisji i podkomisji parlamentarnych. Z czym wiążą się wyjazdy- po całym świecie na koszt podatników, jak np. do Ameryki Południowej, Pakistanu, Kataru i Karaiby, Iranu, Lwowa i Białorusi oraz do Komisji Kosmicznej. Więc gdzie my tam w głowie przyziemne sprawy stoczni. Temu Panu już dziękujemy!!! Wykorzysytuje do swych osobistych celów chłopców z Ruchu Narodowego. Trzeba mu zabrać flage POlski, którą nosi w klapie marynarki. Ten pan nie ma za grosz honoru. To jest człowiek nie godny zaufania.!!!!To mega spec o manipulacji ludźmi. Okrutnie manipuluje i wykorzystuje niedoświadczonych chłopców z Ruchu Narodowego! Dla dobra Polski i tych chłopców trzeba to przerwać!!!! Powinien zostać odwołany już teraz w połowie kadencji, jeśli wykazujemy, że działa na szkodę Szczecina
2017-12-05 13:47:37
roman
Chruszcz robi to dla kasy a lud kupuje ścieme
2017-12-05 13:23:48
stoczniowiec
Chruszczu latał do Wietnamu z strażnikiem pióra. Sylwek fajna wycieczka na koszt podatnika z nowym królem Peru, a tym razem Wietnamu. W telewizji to potrafisz ściemniać i kit wciskać.
2017-12-05 12:12:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Potańcówka w szczecińskiej Różance
Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Andrzej Gedymin
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy