czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Stepnickie molo w remoncie

Stepnickie molo w remoncie

Stepnickie molo w remoncie
Data publikacji: 2019-11-05 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-06 10:15
Wywietleń: 879 425826

Przez kilka najbliższych tygodni nie będzie można wejść na molo w położonej nad Zalewem Szczecińskim Stepnicy. Rozpoczął się remont jego sporego fragmentu.

Najstarsza, mierząca 48 metrów długości część malowniczego obiektu została rozebrana. Modrzewiowe drewno, z którego przed laty pomost został wykonany, solidnie nadgryzione było już zębem czasu, teraz zostanie więc ono zastąpione drewnopodobnym tworzywem sztucznym, prace z tym związane potrwać mają do połowy grudnia.

Środki na remont molo w wysokości 252 tys. złotych pochodzą z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” Priorytet 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej” w ramach LGR Zalew Szczeciński. W ramach tego projektu zakupiona zostanie także kosiarka do wodorostów, uciążliwe wodne zielsko będzie więc można usuwać kilka razy w sezonie nie tylko przy plaży, ale także w basenie rybackim czy na przystaniach żeglarskich. ©℗

(lbp)

Fot. Roman Ciepliński

Komentarze

Szczecin
Już się cieszę, że będzie gdzie pojechać i pospacerować patrząc na malownicze widoki. Przydałoby się rozbudować trochę bardziej bazę gastronomiczną.
2019-11-06 10:15:05

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie