Środa, 22 stycznia 2025 r. 
REKLAMA

Stary koszaliński dworzec znika. Kasy i poczekalnia w tunelu [GALERIA]

Data publikacji: 25 czerwca 2023 r. 23:18
Ostatnia aktualizacja: 26 czerwca 2023 r. 07:18
Stary koszaliński dworzec znika. Kasy i poczekalnia w tunelu
 

W związku z budową nowego dworca kolejowego w Koszalinie, od 16 czerwca obsługa podróżnych odbywa się na dworcu tymczasowym. Kilka dni później zmieniła się także organizacja ruchu. Wyznaczono nowe przejście na perony, które omija stary dworzec. Ten jest burzony.

Dworzec tymczasowy znajduje się w przejściu podziemnym (tunelu) pod aleją Armii Krajowej. Pasażerowie znajdą w nim maleńką poczekalnię oraz trzy kasy biletowe przewoźników PKP Intercity i Polregio.

W związku z pracami budowlanymi zmieniła się także organizacja ruchu. Informują o niej specjalne znaki w żółto-czarnym kolorze. Stary budynek dworca został zamknięty. Pasażerowie, żeby dostać się na perony, muszą korzystać ze specjalnie wytyczonej ścieżki przebiegającej przez parking znajdujący się po prawej stronie dworca (stojąc twarzą do niego). Najpierw korzystali z tymczasowej kładki wiodącej z nasypu kolejowego w kierunku peronów. W piątek (23 czerwca), po zakończeniu pierwszych prac rozbiórkowych budynku dworca od strony peronów, w miejscu rozebranej części został ustawiony specjalny kontener („rękaw”) łączący dojście na perony po prawej stronie dworca z tunelem na perony. Obecnie droga na perony przebiega przez parking po prawej stronie starego dworca, a następnie przez „rękaw” i dotychczasowy tunel.

Otwarcie dworca tymczasowego oraz zmiana organizacji ruchu umożliwia wykonawcy prac przeprowadzenie rozbiórki starego obiektu.

Inwestycja w Koszalinie rozpoczęła się w marcu br. Rozbiórka starego i budowa nowego dworca to koszt około 44 mln zł. Dokumentację projektową opracowała pracownia TBI Architekci z Gdańska, a wykonawcą robót budowlanych jest Alstal Bydgoszcz.

Planowany termin otwarcia nowego dworca w Koszalinie dla podróżnych to koniec 2024 roku.

Tekst i fot. Elżbieta KUBOWSKA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kolberger
2023-06-26 00:12:02
Tam to 3/4 miasteczka jest do wyburzenia.
Wojtek
2023-06-25 23:56:27
Jeszcze tak samo powinien zniknąć blok udający ratusz jak i 4 bloczki, stanowiące o zgrozo! „Rynek staromiejski”. Coś jak osiedle PGR w sercu Szczecina, nazwana po złości: „Stare Miasto”. Ci architekci, którzy to badziewie projektowali byli albo totalnie głupi albo nienawidzili nasze miasta.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA