Piątek, 19 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Staruszek Skoczek

Data publikacji: 29 października 2016 r. 10:46
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:19
Staruszek Skoczek
 

Figlarz z niego, choć na pysiu już siwych włosów sporo. Ale jest w świetnej kondycji: wciąż tylko biegałby, skakał i się bawił. Aż nie chce się wierzyć, że takie żywe srebro o łagodnym i pogodnym usposobieniu ktoś wyrzucił z domu na Warszewie.

To ośmiolatek, znaleziony na początku sierpnia przy ul. Kaskadowej. Skoczek (793/16) - bo o nim mowa - jeden z wielu tzw. wakacyjnych rezydentów schroniska. Zabrakło dla niego miejsca w planach letnich wojaży jakiejś rodziny, więc trafił najpierw na ulicę, a potem za kraty przytuliska.

- Widać, że to pies rodzinny, przyjazny. Lgnie do ludzi. Kocha zabawę i domaga się pieszczot. Uwielbia czesanie, głaskanie. Koty go nie interesują. Na duże psy szczeka. Poza tym jest energiczny, skoczny - stąd imię, ale też łasy na przysmaki. Świetnie się sprawdza jako kompan na długich spacerach, bo jest w świetnej kondycji i ładnie chodzi na smyczy - opowiadają pracownicy schroniska. - Jest gotowy, by trafić do dobrych ludzi. Polecamy go wszystkim, także rodzinom z dziećmi. Bo w ich domu i towarzystwie z pewnością mógłby przeżyć swoją drugą młodość.

Skoczek jest uroczy: mały, zwinny i wpatruje się w ludzi tęsknym wzrokiem. Kto chciałby tego czarnego jak węgiel słodziaka (793/16) lub jakąkolwiek inną równie samotną i złaknioną przyjaźni psinę przyjąć do rodziny, jest proszony o kontakt ze szczecińskim Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt: tel. +48 91-487-02-81.
* * *
Na naszych łamach prowadzimy cykl pt. „Weź mnie KURIEREM do domu". Jest poświęcony schroniskowym zwierzakom. Znajdziecie w nim Państwo oferty adopcyjne tych, co za kratami przytuliska siedzą nie za własne winy. Z utęsknieniem czekając na swojego człowieka: niestety, czasem bezskutecznie, nawet latami. ©℗

(an)

Fot. ZUK/Schronisko

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA