Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Startuje pięćset plus

Data publikacji: 25 lutego 2016 r. 09:23
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Startuje pięćset plus
 

Około 160 tysięcy dzieci z Zachodniopomorskiego otrzyma świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus. W tym roku przeznaczono na to 735,5 mln zł. Środki finansowe na wdrożenie programu, na pierwszy miesiąc - kwiecień - zostały przekazane do gmin w miniony poniedziałek.

Gminy już się przygotowują do przyjmowania wniosków.

- W większych miastach (Szczecin, Koszalin, Stargard) powstanie po kilka dodatkowych punktów realizacji świadczeń - informuje Agnieszka Muchla z biura prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. - W większości gmin realizacja zadań w zakresie przyznawania i wypłacania świadczeń wychowawczych odbywać się będzie w jednostkach, które obecnie wykonują zadania z zakresu świadczeń rodzinnych i pomocy osobom uprawnionym do alimentów, czyli w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin, a także w Szczecińskim Centrum Świadczeń.

W piątek (26 lutego) w ZUW odbędzie się szkolenie dla pracowników samorządów gminnych i powiatowych. Niektóre samorządy deklarują utworzenie punktów informacyjnych. W urzędzie wojewódzkim od 1 marca do 30 czerwca ma działać infolinia związana z obsługą programu - numery telefonów zostaną przekazane w najbliższych dniach. Już teraz informacje dotyczące programu można znaleźć w zakładce Rodzina 500+ na stronie internetowej ZUW: www.szczecin.uw.gov.pl a także w elektronicznej wersji podręcznika dla samorządowców: www.mpips.gov.pl. (sag)

Fot. Robert Wojciechowski

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA