czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Startuje pięćset plus

Startuje pięćset plus

Startuje pięćset plus
Data publikacji: 2016-02-25 09:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:55
Wywietleń: 1422 121115

Około 160 tysięcy dzieci z Zachodniopomorskiego otrzyma świadczenie wychowawcze z programu Rodzina 500 plus. W tym roku przeznaczono na to 735,5 mln zł. Środki finansowe na wdrożenie programu, na pierwszy miesiąc - kwiecień - zostały przekazane do gmin w miniony poniedziałek.

Gminy już się przygotowują do przyjmowania wniosków.

- W większych miastach (Szczecin, Koszalin, Stargard) powstanie po kilka dodatkowych punktów realizacji świadczeń - informuje Agnieszka Muchla z biura prasowego Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. - W większości gmin realizacja zadań w zakresie przyznawania i wypłacania świadczeń wychowawczych odbywać się będzie w jednostkach, które obecnie wykonują zadania z zakresu świadczeń rodzinnych i pomocy osobom uprawnionym do alimentów, czyli w ośrodkach pomocy społecznej, urzędach gmin, a także w Szczecińskim Centrum Świadczeń.

W piątek (26 lutego) w ZUW odbędzie się szkolenie dla pracowników samorządów gminnych i powiatowych. Niektóre samorządy deklarują utworzenie punktów informacyjnych. W urzędzie wojewódzkim od 1 marca do 30 czerwca ma działać infolinia związana z obsługą programu - numery telefonów zostaną przekazane w najbliższych dniach. Już teraz informacje dotyczące programu można znaleźć w zakładce Rodzina 500+ na stronie internetowej ZUW: www.szczecin.uw.gov.pl a także w elektronicznej wersji podręcznika dla samorządowców: www.mpips.gov.pl. (sag)

Fot. Robert Wojciechowski

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Gazetki promocyjne

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie