poniedziałek, 10 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Pytają o 500 plus

Pytają o 500 plus

Pytają o 500 plus
Data publikacji: 2016-02-22 14:39
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:01
Wywietleń: 1667 120920

Coraz bliżej do wprowadzenia i realizacji programu „Rodzina 500 plus". Szczecinianie już dopytują o wzory i możliwość składania wniosków. Według szacunków, pięćset złotych świadczenia wychowawczego otrzymywać będzie w mieście ok. 26 300 dzieci. 

Gmina ma już mocno zarysowany plan działania.

- Pracuje nad nim powołany przez prezydenta zespół interdyscyplinarny - mówi Małgorzata Olejnik, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miasta. - Spotykania odbywają się raz w tygodniu, omawiane są na nich kolejne etapy przygotowań. Chcemy być dobrze zorganizowani, ale i czujni na zagrożenia.

Przyjmowaniem wniosków i wypłatami zajmie się Szczecińskie Centrum Świadczeń. W pierwszych, najbardziej gorących trzech miesiącach, będzie w mieście 5 puntów do obsługi klientów - jeden na prawobrzeżu, cztery na lewobrzeżu. Poza bazą SCŚ zostaną przygotowane pomieszczenia z zasobów Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych oraz TBS. Do obsługi programu zostanie zatrudnionych ok. 50 pracowników, część skierowanych z Powiatowego Urzędu Pracy. Wesprą ich doświadczeni pracownicy SCŚ, przesunięci na pewien okres do tego zadania. W połowie marca mają się odbyć szkolenia z zakresu systemu informatycznego.

Na wypłatę świadczeń i obsługę programu Szczecin otrzyma od kwietnia do grudnia br. kwotę prawie 120 750 000 zł (z czego ponad 2,4 mln zł na koszty obsługi).

Choć przyjmowanie wniosków zacznie się od 1 kwietnia, wielu szczecinian już dopytuje telefonicznie i mailowo, głównie w SCŚ, ale także w magistracie o szczegóły realizacji programu. Gmina szykuje kampanię informacyjną dla mieszkańców na ten temat.©℗

(gan)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: przyjmowaniem wniosków i wypłatami zajmie się Szczecińskie Centrum Świadczeń.

Komentarze

Pablo
Naród jest głupi jak but , te wieprze zrobiły ustawe pod siebie żeby oni też skorzystali hahahaha tępe buraki polskie. Rodzinom jedynaków nie powinno się zabierac podatków dochodowych jezeli nie dostaja 500 +
2016-06-02 12:51:04
Aga
Nie tylko jedynaki są dyskryminowane. Również drugie dzieci, jeśli mają starsze rodzeństwo, które ukończyło 18 r. życia nie dostaną nic. I nie ważne czy starsze dziecko skończyło szkołę i pracuje czy jest w technikum i się uczy, młodsze dziecko nie dostanie nic. I nie dość, że rodzina z dwójką dzieci nic nie dostanie to jeszcze poniesie koszty tego przedsięwzięcia jak każdy obywatel. Ja mam dwójkę uczących się dzieci jeszcze przynajmniej przez 2,5 roku (dopiero koniec technikum), a dostanę na drugie dziecko pieniądze przez 4 miesiące. Moja koleżanka ma 3 dzieci, a 500 zł dostanie na jedno przez 4 lata. To jest zasiłek dla wybranych, a nie zachęta dla posiadania drugiego dziecka. Zachętą byłoby, gdyby drugie dziecko dostało 500 zł do ukończenia 18 r. życia. Wtedy rodzice być może zdecydowaliby się na drugie dziecko.
2016-02-23 08:49:52
to nie jest program socjalny!
Komentujący, doczytajcie sobie, o co chodzi w 500 plus. Partia, która wygrała wybory, szła z programem, który właśnie realizuje, a wy tu jakiś koncert życzeń urządzacie. Polska się zwija, więc nagradzanie rodzin z jedynakami mija się z celem.
2016-02-23 08:28:29
dla bogatych ??
Mówią, że chcieliby dać na jedynaki lecz nie ma pieniędzy. Pyt - to dlaczego zdecydowali się na wsparcie 500zł. dla rodzin bogatych. ????
2016-02-22 15:42:56
!!!
Tym niesprawiedliwym programem TYLKO SKŁÓCĄ społeczeństwo i podzielą dzieci na lepsze i gorsze.
2016-02-22 15:41:11
250 na każde dziecko
Prosty sposób aby nie dzielić społeczeństwa na lepszych i gorszych. Dać na każde dziecko 250zł. Tak proste i banalne, że aż niewykonalne przez rząd.
2016-02-22 15:40:18
DYSKRYMINACJA JEDYNAKÓW
Jawna DYSKRYMINACJA JEDYNAKÓW !!!!!!!! Czy moj jedynak jest "innym" dzieckiem ? 250 na kazde dziecko i wtedy byłoby sprawiedliwie. Dwoje dzieci 500 ...... trójka 750 itd.
2016-02-22 15:36:02