piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Starosta odwołany!

Starosta odwołany!

Starosta odwołany!
Data publikacji: 2015-12-22 05:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 2248 67351

Radni z powiatu pyrzyckiego na poniedziałkowej sesji podjęli decyzję o odwołaniu ze stanowiska starosty Kazimierza Lipińskiego. Wniosek o odwołanie starosty zgłoszony został pod koniec listopada przez część radnych rządzącej koalicji PSL-SS oraz przedstawicieli opozycyjnych ugrupowań – Prawa i Sprawiedliwości, a także Platformy Obywatelskiej.

Ustępujący starosta wziął udział w dyskusji, ale stwierdził, że na razie nie będzie odnosił się do postępowania opozycji.

– Uważam, że w tygodniu, kiedy już jesteśmy myślami w rodzinnych domach, nie będę się odnosił do poszczególnych wypowiedzi grupowych i indywidualnych – mówił Kazimierz Lipiński. – Nie mogę być obojętny na pomówienia, czy też nawet oszczerstwa – dodał.

Komisja Rewizyjna nie wypracowała stanowiska, ponieważ na trzech radnych należących do komisji jeden był za wnioskiem, jeden przeciw, a jeden się wstrzymał. 
W głosowaniu nad odwołaniem Kazimierza Lipińskiego z funkcji starosty udział wzięli wszyscy radni. Wniosek poparło 9 radnych, przeciw głosowało 6 radnych.

Przez ostatni miesiąc trwały burzliwe negocjacje dotyczące zmian na stanowiskach i ewentualnej nowej koalicji rządzącej. W sprawę zaangażował się również szef zachodniopomorskich struktur PSL Jarosław Rzepa, który interweniował na prośbę władz powiatowych stronnictwa. Wśród powodów odwołania starosty podawane były m.in. brak pozyskiwania środków na termomodernizację budynków instytucji powiatowych, brak przygotowania projektów do programów wspierających remonty dróg, czy też niepokój w związku z pyrzyckim kontraktem samorządowym, który w opinii części radnych może zostać niezrealizowany. Swoją rekomendację dla ustępującego starosty PSL więc wycofało.

Po odwołaniu upadły dwa wnioski dotyczące wyboru nowego starosty oraz zarządu powiatu. Nie wiadomo, kiedy wybrane zostaną nowe władze powiatu. 

Tekst i fot. (rpk)

Na zdjęciu: Starosta Kazimierz Lipiński oddaje głos we własnej sprawie.

 

Komentarze

Robert
Słusznie, ten gość nie powinien być u żadnej władzy !! Nigdy nie zapomnę tekstu "Co ja będę z tego miał", gdy byłem na spotkaniu.
2015-12-25 11:34:08
Ciekawski,
A jak oceniaja dotychczasowa prace starosty... mieszkancy powiatu Pyrzyckiego... i jak wyglada na dzien dzisiejszy sytuacja finansowa tego powiatu ??
2015-12-22 10:05:50

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie