Środa, 22 maja 2024 r. 
REKLAMA

Adwentowe skupienie w Pyrzycach

Data publikacji: 13 grudnia 2015 r. 16:00
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Adwentowe skupienie w Pyrzycach
 

Kilkudziesięciu młodych ludzi uczestniczyło w Adwentowych Dniach Skupienia organizowanych po raz siódmy przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oddział w Pyrzycach. Na czuwanie, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Pokochaj siebie” przybyła młodzież ze Szczecina, Stargardu, Chociwla i Pyrzyc.

W trakcie czuwania młodzież wysłuchała dwóch konferencji tematycznych, wygłoszonych przez ks. Mirosława Oliwiaka oraz s. Monikę Kwapień MChr. Nie zabrakło też modltwy – była możliwość całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, można też było skorzystać z sakramentu pokuty.  Nie mogło zabraknąć Mszy Świętej – porannych rorat. 

Było również miejsce na zabawy integracyjne, w tym przygotowaną przez gospodarzy grę terenową, w czasie której przybyli poznali miasto oraz poszczególne elementy jego historii. Czuwanie od kilku lat tradycyjnie organizuje pyrzycki oddział KSM działający przy parafii pw. św. Ottona. Asystentem oddziału jest ks. Sergiy Rudchenko SChr. W czasie rekolekcji swoją posługą służyli również inni księża posługujący w parafii, a także przybyli z młodzieżą: ks. Piotr Raczyński – asystent diecezjalny KSM, ks. Łukasz Urbaniak – asystent oddziału w Stargardzie oraz ks. Sławomir Pelec SChr z parafii w Chociwlu. 

Tekst i fot. R. Pajor

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA