czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Adwentowe skupienie w Pyrzycach

Adwentowe skupienie w Pyrzycach

Adwentowe skupienie w Pyrzycach
Data publikacji: 2015-12-13 16:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 1569 54397

Kilkudziesięciu młodych ludzi uczestniczyło w Adwentowych Dniach Skupienia organizowanych po raz siódmy przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej oddział w Pyrzycach. Na czuwanie, które w tym roku odbywało się pod hasłem „Pokochaj siebie” przybyła młodzież ze Szczecina, Stargardu, Chociwla i Pyrzyc.

W trakcie czuwania młodzież wysłuchała dwóch konferencji tematycznych, wygłoszonych przez ks. Mirosława Oliwiaka oraz s. Monikę Kwapień MChr. Nie zabrakło też modltwy – była możliwość całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu, można też było skorzystać z sakramentu pokuty.  Nie mogło zabraknąć Mszy Świętej – porannych rorat. 

Było również miejsce na zabawy integracyjne, w tym przygotowaną przez gospodarzy grę terenową, w czasie której przybyli poznali miasto oraz poszczególne elementy jego historii. Czuwanie od kilku lat tradycyjnie organizuje pyrzycki oddział KSM działający przy parafii pw. św. Ottona. Asystentem oddziału jest ks. Sergiy Rudchenko SChr. W czasie rekolekcji swoją posługą służyli również inni księża posługujący w parafii, a także przybyli z młodzieżą: ks. Piotr Raczyński – asystent diecezjalny KSM, ks. Łukasz Urbaniak – asystent oddziału w Stargardzie oraz ks. Sławomir Pelec SChr z parafii w Chociwlu. 

Tekst i fot. R. Pajor

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie