Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Stargardzianin podejrzany o molestowanie dziewczynek

Data publikacji: 2018-09-26 14:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Stargardzianin podejrzany o molestowanie dziewczynek
 

Czy Michał Rz., czterdziestoletni stargardzianin, przez prawie dwa lata molestował małe dziewczynki? Zdaniem śledczych wskazuje na to zebrany materiał dowodowy. Sąd Rejonowy w Stargardzie uznał za zasadny wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Starszy aspirant Krzysztof Wojsznarowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, poinformował nas, że KPP w Stargardzie „prowadzi postępowanie pod kątem dokonania przez podejrzanego tzw. innych czynności seksualnych”, co w przełożeniu na język ogólnie zrozumiały oznacza zabronione zachowania seksualne nie będące jednak gwałtem. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (24 września). Sąd Rejonowy w Stargardzie uznał, że materiał dowodowy zebrany przez śledczych jest na tyle wiarygodny, że zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Na czym polegają czynności, które prowadzi obecnie policja w Stargardzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, tego oficer prasowy KPP nam nie powiedział. Nie ujawnił także, czy w związku z postępowaniem pokrzywdzone dziewczynki zostały już przesłuchane.

– Te sprawy są już w gestii prokuratora. Na chwilę obecną nic więcej dodać nie mogę – powiedział nasz rozmówca.

Na stronie internetowej Prokuratury Krajowej pojawiła się we wtorek informacja na temat wszczętego w Stargardzie postępowania. Mowa jest tam o molestowaniu małoletnich poniżej 15 lat. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że dziewczynki, które mogły być molestowane seksualnie, miały wówczas mniej niż 10 lat.

– (...) zawiadomienie w niniejszej sprawie złożyli rodzice małoletnich pokrzywdzonych, którzy przedłożyli wiarygodny materiał dowodowy. (…) W toku śledztwa prokurator przedstawił podejrzanemu Michałowi Rz. dwa zarzuty dopuszczenia się innej czynności seksualnej z małoletnimi poniżej 15 lat oraz doprowadzenia do wykonania innych czynności seksualnych. Sprawca dopuścił się zarzucanych mu czynów w okresie od 2016 do 2018 roku. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył w sprawie wyjaśnienia” – podaje Prokuratura Krajowa.

W ocenie śledczych zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dużym stopniu uprawdopodobnił popełnienie przez Michała Rz. zarzucanych mu czynów.

(r.c.)

Fot. PK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

leming
2018-09-27 11:56:19
Widać, że nowoczesność dotarła do Stargardu.
tylko pytam
2018-09-26 16:50:01
pleban, prałat czy bi skop? tylko pytam...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA