czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Stargardzianin podejrzany o molestowanie dziewczynek

Stargardzianin podejrzany o molestowanie dziewczynek

Stargardzianin podejrzany o molestowanie dziewczynek
Data publikacji: 2018-09-26 14:55
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1244 353091

Czy Michał Rz., czterdziestoletni stargardzianin, przez prawie dwa lata molestował małe dziewczynki? Zdaniem śledczych wskazuje na to zebrany materiał dowodowy. Sąd Rejonowy w Stargardzie uznał za zasadny wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Starszy aspirant Krzysztof Wojsznarowicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie, poinformował nas, że KPP w Stargardzie „prowadzi postępowanie pod kątem dokonania przez podejrzanego tzw. innych czynności seksualnych”, co w przełożeniu na język ogólnie zrozumiały oznacza zabronione zachowania seksualne nie będące jednak gwałtem. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (24 września). Sąd Rejonowy w Stargardzie uznał, że materiał dowodowy zebrany przez śledczych jest na tyle wiarygodny, że zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące.

Na czym polegają czynności, które prowadzi obecnie policja w Stargardzie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, tego oficer prasowy KPP nam nie powiedział. Nie ujawnił także, czy w związku z postępowaniem pokrzywdzone dziewczynki zostały już przesłuchane.

– Te sprawy są już w gestii prokuratora. Na chwilę obecną nic więcej dodać nie mogę – powiedział nasz rozmówca.

Na stronie internetowej Prokuratury Krajowej pojawiła się we wtorek informacja na temat wszczętego w Stargardzie postępowania. Mowa jest tam o molestowaniu małoletnich poniżej 15 lat. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że dziewczynki, które mogły być molestowane seksualnie, miały wówczas mniej niż 10 lat.

– (...) zawiadomienie w niniejszej sprawie złożyli rodzice małoletnich pokrzywdzonych, którzy przedłożyli wiarygodny materiał dowodowy. (…) W toku śledztwa prokurator przedstawił podejrzanemu Michałowi Rz. dwa zarzuty dopuszczenia się innej czynności seksualnej z małoletnimi poniżej 15 lat oraz doprowadzenia do wykonania innych czynności seksualnych. Sprawca dopuścił się zarzucanych mu czynów w okresie od 2016 do 2018 roku. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył w sprawie wyjaśnienia” – podaje Prokuratura Krajowa.

W ocenie śledczych zgromadzony w sprawie materiał dowodowy w dużym stopniu uprawdopodobnił popełnienie przez Michała Rz. zarzucanych mu czynów.

(r.c.)

Fot. PK

Komentarze

leming
Widać, że nowoczesność dotarła do Stargardu.
2018-09-27 11:56:19
tylko pytam
pleban, prałat czy bi skop? tylko pytam...
2018-09-26 16:50:01

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie