czwartek, 29 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze

Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze

Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze
Data publikacji: 2020-10-17 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-19 12:18
Wywietleń: 1862 479607

Na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy udziale asysty wojskowej zorganizowano ponowny pochówek Stanisława Nadratowskiego, żołnierza, który w grudniu 1970 roku w jednym z podwórek w centrum naszego miasta został odnaleziony martwy, z rozległym ranami postrzałowymi.

Wcześniej deklarował, że nie zamierza strzelać do strajkujących stoczniowców, nawet jeśli nakażą mu to przełożeni. Oficjalna wersja głosiła, że zginął przypadkowo, nieostrożnie posługując się bronią, ale rodzina Nadratowskiego podejrzewała, że mógł zostać zamordowany. Aby wyjaśnić wszystkie wątpliwości, niedawno ekshumowano jego ciało.

Ostatecznie prokurator Instytutu Pamięci Narodowej umorzył śledztwo w tej sprawie, ale stwierdził jednocześnie, że - niezależnie od przyczyny śmierci żołnierza, której nie sposób jednoznacznie ustalić - Nadratowski "zasługuje na miano prawdziwego bohatera wydarzeń, które miały miejsce w grudniu 1970 roku w Szczecinie” - choćby dlatego, że otwarcie mówił o tym, że nie wykona rozkazu strzelania do strajkujących, za co groziło co najmniej więzienie. Do sprawy wrócimy. ©℗

(as)

Fot. IPN

Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze Stanisław Nadratowski pochowany raz jeszcze

Komentarze

@ Do - Radnych Miasta...
Po co? Tylko dlatego że ktoś zginął, nie znaczy że coś zrobił dla Szczecina.
2020-10-19 12:14:00
Do - Radnych Miasta...
A moze warto i trzeba te ulice na ktorych pogineli... wowczas niewinni Ludzie - nazwac ich Imieniem i Ńazwiskiem !!!
2020-10-19 10:51:28
Ty... Hanbo / z 14:20:01
Tys "glupszy" niz po-trzaskana ustawa przewiduje... !!!
2020-10-18 15:54:06
Hańba
Zabity przez stoczniowców
2020-10-18 14:20:01
Lwów
Resztki komuchów w sądach już trzęsą dupami.Teraz już tylko zostało im bronić własnej skóry pod pretekstem walki o wolne sądy,których nie ma od 1939r.
2020-10-18 13:12:28
Viola
Ciekawe skąd u "solidaruchów" tyle jadu i nienawiści, że posuwają się do manipulowania historią? Może dlatego, iż sami w życiu nie zrobili nic pożytecznego?
2020-10-18 11:03:01
lech
Były szwej-zamilcz sb-ku
2020-10-18 10:52:50
I w Grudniu 1970 roku...
A wiec: czy sie postrzelil czy zostal zastrzelony - to to wszystko i tak przez owczesna Komune w latach PRL-u... !!/!
2020-10-17 23:41:20
Oczywiscie
Ze i teraz po-stkomunistyczne Lewactwo "wie najlepiej i najwiecej"... Wstyd i Hanba dla Was !!!
2020-10-17 22:51:04
???
Ciekawe, co oni ekshumując go po 50 latach chcieli ustalić?
2020-10-17 20:50:06
W takich to czasach żyjemy.
Ale za to mamy plac im. gdańskiego złodzieja. Zasłużył się dla Szczecina?
2020-10-17 20:41:47
Wacek Rondelek
IPN - Instytut Pełen Nienormalnych. Cała ta cmentarna operacja to cyrk.
2020-10-17 19:04:50
opto
Akurat ten, który mówił, że nie będzie strzelał do kolegów na rozkaz bandytów komunistycznych nieostrożnie obszedł się z bronią... Pewnie dlatego, że w ogóle nie zamierzał jej używać... w takie bajki, to tylko osoby pokroju @Były szwej mogą uwierzyć. A swoją drogą IPN jest po prostu nieudolny. Niczego nie ustalili w omawianym przypadku Stanisława Nadratowskiego, podobnie było z gen. Sikorskim, a postępowania w sprawie morderstwa ks. Popiełuszki, to nawet nie udają, że prowadzą. Trochę słabo to wygląda panie i panowie z IPN!
2020-10-17 18:25:14
Miś III
Sprawa jego śmierci jest nadal nie wyjaśniona i na siłę budowanie jakiś hipotez jest niepoważne .
2020-10-17 16:54:45
asd
Były szwej jesteś jak AMEBA ona też nie ma wątpliwości.
2020-10-17 16:35:23
Były szwej
To kretynizm do entej potęgi. Chłopak oddalił się od oddziału, bawili kałachem, zastrzelił , a teraz jest bohaterem bo mówił, że ne będzie strzelał do ludzi. To mógł od razu odmówić służby wojskowej i iść na dwa lata do paki jak wielu innych.
2020-10-17 16:06:08