Wtorek 05 lipca 2022r. 
REKLAMA

Śródmieście bez śmieci. Sposób na zielone ściany

Data publikacji: 2020-10-30 12:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-10-30 12:58
Śródmieście bez śmieci. Sposób na zielone ściany
 

Będzie to podwójnie nietypowe spotkanie warsztatowe. W cyklu „Śródmieście bez śmieci”, realizowanym przez Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki i Oswajanie Sztuki, pojawi się odcinek poświęcony wertykalnym ogrodom domowym. Poza tym – z uwagi na stan epidemii – odbędzie się wyłącznie w Internecie.

Już w piątek (30 października) na lubiących majsterkowanie domowych ogrodników czeka nie lada wyzwanie: „Domowy ogród wertykalny – warsztaty online z Damianem Woźniakiem”.

– Kończy ci się miejsce na nowe rośliny na parapetach i półkach? A może chcesz mieć w domu dużo zieleni, ale uważasz, że nie masz ręki do kwiatów? Rozwiązaniem może być domowy ogród wertykalny. GREENSY ON THE WALL to system umożliwiający budowę ogrodów wertykalnych z wykorzystaniem żywych roślin. Posiadanie efektownej zielonej ściany, która nie wymaga wiele wysiłku i codziennego podlewania, jest łatwiejsze, niż się wydaje! – zachęcają organizatorzy, czyli Środek. Śródmiejski Punkt Sąsiedzki oraz Oswajanie Sztuki. – Zapraszamy na bezpłatne warsztaty online, podczas których wykorzystamy odpady codziennego użytku do zazieleniania mieszkania. Na kanwie działania systemu GOTW stworzymy odpowiednik, który pozwoli na wertykalną uprawę roślin w domowych warunkach.

Warsztaty w trybie online poprowadzi założyciel konceptu greensy – Damian Woźniak, który przekonuje, że „nie ma ściany, jakiej nie da się zazielenić”. Udział w tym przedsięwzięciu jest bezpłatny. Aby jednak efektywnie w nim uczestniczyć, czyli równolegle z instruktorem zbudować namiastkę własnej zielonej ściany, warto sobie przygotować: plastikowe butelki lub kartony po napojach, deskę, młotek, gwoździe, taśmę, a także rośliny (wraz z podłożem), jakie stanowić będą główne elementy wertykalnego domowego ogrodu.

Spotkanie o charakterze warsztatowym odbędzie się na platformie google meet. Wystarczy więc wejść na stronę meet.google.com/zjn-gpgn-oux punktualnie o godz. 19 – już w piątek (30 października).

(an)

Fot. Mirosław Winconek

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA