środa, 29 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Srebrna Deska do Krojenia” za zupę rybną

„Srebrna Deska do Krojenia” za zupę rybną

„Srebrna Deska do Krojenia” za zupę rybną
Data publikacji: 2018-09-30 08:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1392 353648

 - Tajemnica naszej zupy rybnej to połączenie smaków kilku gatunków ryb z warzywami - twierdzi Bartłomiej Kruk, szef darłowskich kucharzy. Drużyna Urzędu Miejskiego, wzmocniona pracownicami Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, przywiozła "Srebrną Deskę do Krojenia" z konkursu mistrzowskiego na Litwie.

W miejscowości Szyłokarczma (Silute), w obwodzie kłajpedzkim, co roku we wrześniu trwa Święto Ryby, a tamtejszy targ ma już 500-letnią tradycję. Ostatnio dodatkową atrakcją była rywalizacja ekip w Międzynarodowych Mistrzostwach w Gotowaniu Zup Rybnych. Tym razem do konkursu przystąpiło ponad 50 drużyn, wśród nich byli zawodowi kucharze, restauratorzy i smakosze ryb z całego świata.

Wyzwanie ugotowania zupy rybnej według własnej receptury, na zaproszenie mera miasteczka, podjął się także Bartłomiej Kruk z zespołu referatu integracji europejskiej i inwestycji magistratu Królewskiego Miasta razem ze Sławomirem Hermanem, zastępcą kierownika ds. inwestycji. Wsparły ich dziewczęta - Dominika i Ania z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, które były odpowiedzialne za kontrolę procesu gotowania i weryfikowanie smaku.

Podczas mistrzostw licznie zgromadzona publiczność obserwowała gotowanie 40 litrów zupy rybnej w kociołku. Przepis zapewnił ekipie z powiatu sławieńskiego drugie miejsce w międzynarodowej konkurencji. Zadecydowała dobra współpraca zespołowa, ale najbardziej zdolności kulinarne zrodzone z pasji wędkarskich szefa ekipy. Swój wkład miał też Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, który tradycje z Litwy planuje ożywić nad polskim morzem. ©℗

(m)

Fot. UM Darłowo

Na zdjęciu: Ekipa z Zachodniopomorskiego (w fartuchach) z sukcesem uczestniczyła w kulinarnym konkursie mistrzowskim na Litwie.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie