środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Srebrna Deska do Krojenia” za zupę rybną

„Srebrna Deska do Krojenia” za zupę rybną

„Srebrna Deska do Krojenia” za zupę rybną
Data publikacji: 2018-09-30 08:02
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1546 353648

 - Tajemnica naszej zupy rybnej to połączenie smaków kilku gatunków ryb z warzywami - twierdzi Bartłomiej Kruk, szef darłowskich kucharzy. Drużyna Urzędu Miejskiego, wzmocniona pracownicami Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, przywiozła "Srebrną Deskę do Krojenia" z konkursu mistrzowskiego na Litwie.

W miejscowości Szyłokarczma (Silute), w obwodzie kłajpedzkim, co roku we wrześniu trwa Święto Ryby, a tamtejszy targ ma już 500-letnią tradycję. Ostatnio dodatkową atrakcją była rywalizacja ekip w Międzynarodowych Mistrzostwach w Gotowaniu Zup Rybnych. Tym razem do konkursu przystąpiło ponad 50 drużyn, wśród nich byli zawodowi kucharze, restauratorzy i smakosze ryb z całego świata.

Wyzwanie ugotowania zupy rybnej według własnej receptury, na zaproszenie mera miasteczka, podjął się także Bartłomiej Kruk z zespołu referatu integracji europejskiej i inwestycji magistratu Królewskiego Miasta razem ze Sławomirem Hermanem, zastępcą kierownika ds. inwestycji. Wsparły ich dziewczęta - Dominika i Ania z Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, które były odpowiedzialne za kontrolę procesu gotowania i weryfikowanie smaku.

Podczas mistrzostw licznie zgromadzona publiczność obserwowała gotowanie 40 litrów zupy rybnej w kociołku. Przepis zapewnił ekipie z powiatu sławieńskiego drugie miejsce w międzynarodowej konkurencji. Zadecydowała dobra współpraca zespołowa, ale najbardziej zdolności kulinarne zrodzone z pasji wędkarskich szefa ekipy. Swój wkład miał też Arkadiusz Klimowicz, burmistrz Darłowa, który tradycje z Litwy planuje ożywić nad polskim morzem. ©℗

(m)

Fot. UM Darłowo

Na zdjęciu: Ekipa z Zachodniopomorskiego (w fartuchach) z sukcesem uczestniczyła w kulinarnym konkursie mistrzowskim na Litwie.

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie