niedziela, 18 listopada 2018.
Strona główna > Wiadomości > Powstanie rondo na Głębokiem

Powstanie rondo na Głębokiem

Powstanie rondo na Głębokiem
Data publikacji: 2018-03-22 06:48
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:37
Wywietleń: 1935 319335

Jeśli dopisze pogoda, w nocy z czwartku na piątek (22/23 marca) na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami: Zegadłowicza, Miodową i Kupczyka powstanie rondo. Tym samym zmieni się organizacja ruchu - będzie obowiązywać ruch okrężny!

Rondo na Głębokiem będzie podobne do tego, jakie jest od niedawna na skrzyżowaniu ul. Słowackiego-Zaleskiego-Papieża Pawła VI. Wewnętrzna średnica będzie miała 4 metry, a zewnętrzna - 15 metrów. Na środku zainstalowana zostanie przejezdna, gumowa wyspa centralna z punktowymi elementami odblaskowymi w kolorze białym.

Jak się dowiedzieliśmy, wprowadzanie zmian rozpocznie się w czwartek (22 marca) około godz. 21. Potrwa kilka godzin. Jeśli pogoda pokrzyżuje te plany, minirondo powstanie w piątek wieczorem. Uwaga kierowcy, można się więc spodziewać niespodzianek! Co ważne, po zmianie organizacji ruchu, sytuacja na skrzyżowaniu będzie obserwowana przez specjalistów. Jeśli korki się zmniejszą, rondo pozostanie w tym miejscu do czasu kompleksowej (planowanej od lat!) przebudowy „Węzła Głębokie".

Przypomnijmy, że wprowadzenie ruchu okrężnego na krzyżówce wymusiły potężne korki, które tu się tworzą codziennie - szczególnie w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Na domiar złego tłok na wszystkich ulicach dojazdowych wzrósł po rozpoczęciu przebudowy ul. Arkońskiej wraz z budową ronda na al. Wojska Polskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Szafera). Wielu kierowców omijając teren budowy próbuje się teraz dostać do centrum od strony Głębokiego. Niestety sforsowanie skrzyżowania jest obecnie (nie tylko w szczycie) przeszkodą nie do zdobycia. Próby zmian w programach sygnalizacji świetlnej nie przyniosły rezultatów.

Dlatego w ubiegłych tygodniach na skrzyżowaniu przeprowadzono pomiary geometrii oraz próby autobusowe. Zakończyły się pozytywnie. W związku z tym podjęto decyzję o montażu mini ronda. Zdaniem Marcina Charęzy, kierownika Referatu ds. Organizacji Ruchu UM, rozwiązanie to umożliwi włączanie się do ruchu pojazdom nadjeżdżającym z ulic dotychczas podporządkowanych.

Leszek Wójcik

 

Komentarze

obserwator
pan Charęza już nieraz się popisał, np. podczas makabrycznego dla całego północnego Szczecina zamknięcia ulicy Szczanieckiej podczas przebudowy. Nie wierzę w umiejętności tego pana - umie tylko zamykać na kilka tygodni/miesięcy choć prace prowadzone są od np. godz. 8 do godz. 16.... A potem PANIE CHARĘZA ruchu nie możnaby puścić?
2018-03-22 20:04:59
jurek
oczywiście rondo powinno tam być od lat!światła zawsze! spowalniają ruch... trzeba było remontu Arkońskiej, by w dwóch zakorkowanych miejscach pojawiły się ronda. czemu dopiero teraz?
2018-03-22 16:26:12
Mieszkaniec centrum
Jak ktoś ma ochotę mieszkać w ościennej gminie to musi się liczyć z korkami. Nawet budowa dużego ronda nie poprawi sytuacji w momencie kiedy wszyscy na raz pragną przyjechać ze swoich falweli do centrum.
2018-03-22 15:54:12
podrużnik
panowie co to za rondo , kot to przesi ka
2018-03-22 15:38:08
A gdzie nie
Korków na wjazdach do Szczecina
2018-03-22 12:42:40
Uciekinier
Do Jan Niby no dokładnie,gdzie mamy pracować? Wolczkowie Dobrej? Wszyscy? Wladza sie nie ogarnie ludzie zawsze dokads jeżdżą. Idąc ich tokiem myślenia to nie opuszczajmy autem Szczecina bo jadąc nad morze czy do lasu przyczyniamy sie do korków w innych gminach lol
2018-03-22 11:53:36
metoda
jak nie wiedza co zrobic to robia malowane rondo tanim kosztem.
2018-03-22 11:40:29
JAN
O konieczności przebudowy tego skrzyżowania mówi się od lat. Teraz sytuacja robi się gorąca. Pokazuje to niedołęstwo i gluchotę władz miasta na ten problem.Winni są mieszkający w gminach ościennych, często płacący podatki i pracujący w Szczecinie. Wielogodzinne korki są dla nich karą za ucieczkę mieszkaniową poza miasto. Gdyby prezydent Szczecina pokonywałby tą trasę codziennie to dawno by zrobiono prawoskręty czy nowe skrzyżowanie . A tak zabawa trwa .
2018-03-22 10:58:31
Rondo
Czas pokaże, bo obecne korki od Wołczkowa do Głębokiego i od Kościoła na Miodowej do Głębokiego to lekka przesada.
2018-03-22 08:12:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Marsz Niepodległości 2018
Rocznica niepodległości oficjalnie
Harcerze świętowali rocznicę niepodległości
Poprzedni Następny

Sonda

Czy samorządy powinny brać pod uwagę szczepienie dziecka przy przyjmowaniu go do żłobka lub przedszkola?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy