Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Powstanie rondo na Głębokiem

Data publikacji: 22 marca 2018 r. 06:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:06
Powstanie rondo na Głębokiem
 

Jeśli dopisze pogoda, w nocy z czwartku na piątek (22/23 marca) na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego z ulicami: Zegadłowicza, Miodową i Kupczyka powstanie rondo. Tym samym zmieni się organizacja ruchu - będzie obowiązywać ruch okrężny!

Rondo na Głębokiem będzie podobne do tego, jakie jest od niedawna na skrzyżowaniu ul. Słowackiego-Zaleskiego-Papieża Pawła VI. Wewnętrzna średnica będzie miała 4 metry, a zewnętrzna - 15 metrów. Na środku zainstalowana zostanie przejezdna, gumowa wyspa centralna z punktowymi elementami odblaskowymi w kolorze białym.

Jak się dowiedzieliśmy, wprowadzanie zmian rozpocznie się w czwartek (22 marca) około godz. 21. Potrwa kilka godzin. Jeśli pogoda pokrzyżuje te plany, minirondo powstanie w piątek wieczorem. Uwaga kierowcy, można się więc spodziewać niespodzianek! Co ważne, po zmianie organizacji ruchu, sytuacja na skrzyżowaniu będzie obserwowana przez specjalistów. Jeśli korki się zmniejszą, rondo pozostanie w tym miejscu do czasu kompleksowej (planowanej od lat!) przebudowy „Węzła Głębokie".

Przypomnijmy, że wprowadzenie ruchu okrężnego na krzyżówce wymusiły potężne korki, które tu się tworzą codziennie - szczególnie w porannych i popołudniowych godzinach szczytu. Na domiar złego tłok na wszystkich ulicach dojazdowych wzrósł po rozpoczęciu przebudowy ul. Arkońskiej wraz z budową ronda na al. Wojska Polskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Szafera). Wielu kierowców omijając teren budowy próbuje się teraz dostać do centrum od strony Głębokiego. Niestety sforsowanie skrzyżowania jest obecnie (nie tylko w szczycie) przeszkodą nie do zdobycia. Próby zmian w programach sygnalizacji świetlnej nie przyniosły rezultatów.

Dlatego w ubiegłych tygodniach na skrzyżowaniu przeprowadzono pomiary geometrii oraz próby autobusowe. Zakończyły się pozytywnie. W związku z tym podjęto decyzję o montażu mini ronda. Zdaniem Marcina Charęzy, kierownika Referatu ds. Organizacji Ruchu UM, rozwiązanie to umożliwi włączanie się do ruchu pojazdom nadjeżdżającym z ulic dotychczas podporządkowanych.

Leszek Wójcik

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2018-03-22 20:04:59
pan Charęza już nieraz się popisał, np. podczas makabrycznego dla całego północnego Szczecina zamknięcia ulicy Szczanieckiej podczas przebudowy. Nie wierzę w umiejętności tego pana - umie tylko zamykać na kilka tygodni/miesięcy choć prace prowadzone są od np. godz. 8 do godz. 16.... A potem PANIE CHARĘZA ruchu nie możnaby puścić?
jurek
2018-03-22 16:26:12
oczywiście rondo powinno tam być od lat!światła zawsze! spowalniają ruch... trzeba było remontu Arkońskiej, by w dwóch zakorkowanych miejscach pojawiły się ronda. czemu dopiero teraz?
Mieszkaniec centrum
2018-03-22 15:54:12
Jak ktoś ma ochotę mieszkać w ościennej gminie to musi się liczyć z korkami. Nawet budowa dużego ronda nie poprawi sytuacji w momencie kiedy wszyscy na raz pragną przyjechać ze swoich falweli do centrum.
podrużnik
2018-03-22 15:38:08
panowie co to za rondo , kot to przesi ka
A gdzie nie
2018-03-22 12:42:40
Korków na wjazdach do Szczecina
Uciekinier
2018-03-22 11:53:36
Do Jan Niby no dokładnie,gdzie mamy pracować? Wolczkowie Dobrej? Wszyscy? Wladza sie nie ogarnie ludzie zawsze dokads jeżdżą. Idąc ich tokiem myślenia to nie opuszczajmy autem Szczecina bo jadąc nad morze czy do lasu przyczyniamy sie do korków w innych gminach lol
metoda
2018-03-22 11:40:29
jak nie wiedza co zrobic to robia malowane rondo tanim kosztem.
JAN
2018-03-22 10:58:31
O konieczności przebudowy tego skrzyżowania mówi się od lat. Teraz sytuacja robi się gorąca. Pokazuje to niedołęstwo i gluchotę władz miasta na ten problem.Winni są mieszkający w gminach ościennych, często płacący podatki i pracujący w Szczecinie. Wielogodzinne korki są dla nich karą za ucieczkę mieszkaniową poza miasto. Gdyby prezydent Szczecina pokonywałby tą trasę codziennie to dawno by zrobiono prawoskręty czy nowe skrzyżowanie . A tak zabawa trwa .
Rondo
2018-03-22 08:12:04
Czas pokaże, bo obecne korki od Wołczkowa do Głębokiego i od Kościoła na Miodowej do Głębokiego to lekka przesada.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA