Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Sprawdzają okoliczności śmierci

Data publikacji: 31 sierpnia 2016 r. 11:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Sprawdzają okoliczności śmierci
Fot. Ryszard Pakieser  

W środę rano (31 sierpnia) ponownie – po niemal dwóch tygodniach – biegli, prokurator oraz policja pojawili się na leśnej drodze w Szczecinie Żydowcach, by sprawdzić, jak doszło do śmierci Cezarego W. z broni policyjnej. Przypomnijmy, że pierwsza wizja lokalna się nie udała, nie tylko ze względu na warunki atmosferyczne, ale przede wszystkim awanturę, którą wywołali rówieśnicy zmarłego 22-latka. 

12 sierpnia ok. godz. 10 śmiercią zakończył się pościg ulicami prawobrzeża za młodym szczecinianinem - nie zatrzymał się na wezwanie policjantów drogówki jadących oznakowanym radiowozem. Kiedy jeden z mundurowych wybiegł z samochodu, kierowca potrącił go. Funkcjonariusz wyciągnął broń, miał ostrzegać, nim jej użył. Trafił w głowę ściganego. Sprawa budzi wiele kontrowersji, emocji. Także dlatego, że policjant, który sięgnął po broń, już kiedyś strzelał do innego uciekającego kierowcy. Z kolei Cezary W. ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, powinien wrócić do zakładu karnego z przepustki udzielonej mu ze względu na zły stan zdrowia.

(kol)
Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

obserwator
2016-08-31 16:53:25
strach jechac przez zydowce jak pijani tluka butelki na ulicy kiedy staje autobus i powstaje kolejka czekajacych aut to wyrostki wybieraja ktore auto zaatakowac
miał ostrzegać
2016-08-31 12:56:40
Tak ??????? A uciekający pojazdem na pewno by usłyszał jego ostrzeżenia i posłusznie zatrzymał do kontroli. Już to widze. To zaś ze już kiedyś strzelał nie ma związku ze sprawą. Po to zostali wyposażeni w broń palną aby jej użyć w określonych sytuacjach. Niewątpliwie potrącenie mundurowego było bezpośrednim zamachem na niego i użycie było jak najbardziej zasadne.
Niewinny nie na potrzeby uciekac,
2016-08-31 12:56:32
A moze Policjant celowal w opony ? Szybki wystrzal i lufa pistoletu przesunieta w gore czy w dol... o 1-2 mm, na odleglosc kilkudziesiaciu metrow moze osiagnac inny cel ! Miejmy nadzieje, ze wnikliwe dochodzenie ujawni jak bylo naprawde ! W USA czy Rosji Policja postapila by byc moze podobnie ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA