Niedziela, 03 marca 2024 r. 
REKLAMA

Sprawdź, jak wypocznie twoje dziecko

Data publikacji: 28 czerwca 2019 r. 08:44
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:44
Sprawdź, jak wypocznie twoje dziecko
 

Minął pierwszy tydzień wakacji. Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty na bieżąco rejestruje w swej bazie kolejne zgłoszenia obozów, kolonii i półkolonii. Na dotychczas zgłoszonych będzie wypoczywać ponad 25,2 tys. uczniów z województwa zachodniopomorskiego. Ta liczba jednak stale rośnie.

Do bazy kuratorium zostało dotąd zgłoszonych 640 różnych form wypoczynku dzieci i młodzieży. Są to obozy, kolonie, półkolonie i wycieczki, których organizatorzy pochodzą zarówno z naszego regionu, jak i całej Polski. Województwo zachodniopomorskie jest jednym z najpopularniejszych regionów, w których organizowane są różne formy wypoczynku dla uczniów z całej Polski. Są one prowadzone zarówno w miejscowościach nadmorskich, jak również nad licznymi jeziorami.

- Na dzień 26 czerwca zarejestrowaliśmy 640 wypoczynków, w tym 263 półkolonii, 22 wypoczynki organizowane za granicą oraz 355 wypoczynków odbywających się na terenie Polski -  poinformował nas Daniel Wróbel z Wydziału Informacji i Promocji Kuratorium Oświaty w Szczecinie. - Łączna liczba uczestników wypoczynku to 25 234 dzieci.

Już niebawem, bo od 2 lipca rozpoczną się kontrole wypoczynku. Wizytatorzy kuratorium prowadzić je będą przez całe wakacje sprawdzając, czy dzieci i młodzież mają zapewnioną opiekę zgodnie z wymogami oraz czy wypoczynek został zorganizowany zgodnie z programem. Skontrolują także warunki zakwaterowania uczestników oraz , przygotowanie wychowawców. Wizytatorzy kuratorium losowo prowadzić będą standardowe kontrole zgłoszonych do bazy kuratorium form wypoczynku. Skontrolują również te miejsca, co do których prawidłowości swoje uwagi zgłaszają im rodzice.

Kurator oświaty Magdalena Zarębska-Kulesza skierowała list otwarty do zachodniopomorskich uczniów i nauczycieli z okazji zakończenia roku szkolnego, w którym życzy im udanego wypoczynku, obfitującego w pozytywne wrażenia, nowe przyjaźnie i wiele pięknych wspomnień. "Odpoczywając, bądźcie odpowiedzialni i zachowajcie ostrożność. Zawsze pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i innych" - pisze kurator i dodaje: "Zachęcam również do zapoznania się z pakietem informacyjnym dotyczącym bezpiecznego wypoczynku, który dostępny jest na naszej stronie internetowej (www.kuratorium.szczecin.pl - dop. red.) w zakładce Rodzice i uczniowie -> Wypoczynek.

Zdarza się, że nie wszyscy organizatorzy zgłaszają przygotowane przez siebie kolonie i obozy do kuratorium. Czy tak się stało można sprawdzić w specjalnej bazie wypoczynku dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.wypoczynek.men.gov.pl. Jest tam wykaz wszystkich legalnie organizowanych w kraju i za granicą obozów, kolonii, półkolonii i innych form zorganizowanego wypoczynku. Rodzice mogą z tej bazy uzyskać też informacje o organizatorze. Są one przesyłane także do służb sprawujących nadzór nad wypoczynkiem: straży pożarnej czy sanepidu. Zdarza się też, że organizator uzyska odmowę kuratora oświaty o wpisie danego wypoczynku do bazy. Rodzice, którzy chcą uzyskać bliższe informacje w tej sprawie, mogą zadzwonić do kuratorium i uzyskać wyjaśnienie telefonicznie.

Pracownicy kuratorium informują, że każdy organizator może wydrukować ze swojego konta w bazie wypoczynku potwierdzenie zgłoszenia go w kuratorium i dla spokoju przekazać je zainteresowanym rodzicom. ©℗

Elżbieta Kubera

Fot. Mirosław Kwiatkowski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA