sobota, 19 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie

Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie

Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie
Data publikacji: 2019-06-19 21:07
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:43
Wywietleń: 731 398133

Jak bezpiecznie spędzić wakacje na Pomorzu Zachodnim? O ważnych zasadach w środę (19 czerwca) mówili uczestnicy konferencji prasowej rozpoczynającej cykl działań informacyjnych w regionie. Aby lepiej pokazać pracę ratowników, na Odrze przeprowadzono kontrolowaną akcję ratunkową.

Głównym celem przygotowanych działań przez Wydział Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego jest zwrócenie uwagi turystów i mieszkańców na podstawowe zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem, szczególnie nad wodą.

– Jak co roku współpracujemy z WOPR-em. Tradycyjnie nasze działania informacyjne uzupełniliśmy o gadżety. Będziemy posługiwać się hasłem „Zwolnij! Wypoczywaj bezpiecznie”. W dalszych planach mamy też działania skierowane do dzieci – mówiła Anna Nowak, dyrektor Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego.

Do współpracy przy kampanii zaproszono Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, które pomogło w opracowaniu podstawowych zasad bezpiecznego wypoczynku zawartych na plakacie „Wypoczywaj bezpiecznie nad wodą”. Przekaz zawiera proste reguły, które każdy z nas potrafi wymienić, ale nie zawsze są one stosowane w praktyce. To między innymi: Nie wchodź do wody, gdy wisi czerwona flaga, kąp się w miejscach strzeżonych, bądź w pobliżu, gdy twoje dziecko zażywa kąpieli, nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu. Plakaty pojawią się np. przy wejściach na plaże.

– W roku 2018 liczba utonięć niestety zrównała się z liczbą ofiar wypadków drogowych. Musimy intensyfikować nasze działania – mówił Apoloniusz Kurylczyk, dyrektor Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Zachodniopomorskiego. Ratownik apelował także, by używać kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych. – Można opalać się wszędzie, ale wchodźmy do wody tam, gdzie są ratownicy – podkreślał natomiast Jacek Kleczaj, prezes WOPR-u.

Uwagę wypoczywających w regionie mają zwrócić gadżety rozdawane podczas wakacyjnych pikników, pokazów udzielania pierwszej pomocy, konkursów. To jednorazowe alkotesty (5000 szt.), breloczki z maseczką do resuscytacji (2000 szt.) czy piłki plażowe (1000 szt.).

Celem zaplanowanych działań jest również zwrócenie uwagi kierowców na przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

– Nie spieszmy się. Nie kierujmy autem, gdy jesteśmy zmęczeni – apelował olimpijczyk Marek Kolbowicz.

– Kładziemy nacisk na kontrole stanu trzeźwości. Od 1 stycznia przeprowadziliśmy o 41 tysięcy badań więcej niż w zeszłym roku. Ujawniliśmy 140 więcej kierowców na podwójnym gazie. Determinacji nam nie zabraknie – zapowiedział nadkom. Arkadiusz Górecki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Uwagę kierowców mają zwrócić billboardy z hasłem „Zwolnij! Wypoczywaj bezpiecznie”, które pojawią się w kilku miejscach regionu.

Działania informacyjne prowadzone będą do połowy września. Koszt kampanii to 67 080 zł.

(k)

Fot. UMWZ

Na zdjęciu: Nie wchodź do wody, gdy wisi czerwona flaga, kąp się w miejscach strzeżonych, bądź w pobliżu, gdy twoje dziecko zażywa kąpieli, nie wchodź do wody po spożyciu alkoholu. To proste reguły, które każdy z nas powinien znać i stosować się do nich.

Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie Chcą promować bezpieczny wypoczynek. Proste reguły ratują życie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Najstarszy szczeciński fast food

Nekrologi

Sonda

Gdzie w Szczecinie powinien stanąć pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie