niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sprawdź autokar!

Sprawdź autokar!

Sprawdź autokar!
Data publikacji: 2016-01-27 13:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1021 111790

Przed feriami - co oczywiste - warto zadbać o zminimalizowanie ryzyka zagrożeń czyhających na nasze pociechy. A tych jest przecież mnóstwo. Policjanci apelują, by porozmawiać z dziećmi o tym, co można, a czego nie należy robić. Dobrze również sprawdzić firmę organizującą wypoczynek, a także autobusy, z których korzysta przewoźnik.

Podczas ubiegłorocznej przerwy zimowej, wypadającej od połowy do końca stycznia, drogówka wzięła pod lupę 234 autokary. Na drogach zachodniopomorskiego doszło wówczas do pięciu wypadków, zginęło w nich pięć osób, trzydzieści było rannych. Do tego ponad 75 tys. kierowców zostało sprawdzonych na trzeźwość, okazało się, że 130 prowadziło po alkoholu, dodatkowo jeszcze dziesięciu nim wsiadło za kierownicę wzięło narkotyki. Na szczęście żaden z kierowców autobusu nie był pijany. 

- Każdy rodzic może wejść na stronę internetową www.bezpiecznyautobus.gov.pl, na tej stronie po wpisaniu numeru rejestracyjnego autobusu, który musi nam podać organizator wypoczynku, uzyskujemy informację o ostatnim badaniu technicznym pojazdu, o tym czy jest ubezpieczony, jaki jest jego przebieg, ile jest miejsc siedzących - wylicza Alicja Bierbasz-Krawczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Najważniejsze jest to, czy autobus ma aktualny przegląd techniczny, bo wraz za tym idzie wiadomość, że jest sprawny, można z niego korzystać. Kontrole autokarów lepiej zgłaszać z wyprzedzeniem, nawet kilkudniowym.

W Szczecinie punkt kontroli autobusów znajduje się przy ul. Sambora, trzeba wcześniej zadzwonić do WRD KMP na numer telefonu: 91 82 13 997, 91 82 13 033, w innych miastach powiatowych naszego województwa nie ma wyznaczonych stałych miejsc, należy zadzwonić do dyżurnego policji.

Bezpieczne ferie oznaczają nie tylko wzmożone działania policyjne na drogach. Już przed zimowym wypoczynkiem mundurowi odwiedzali przedszkola i szkoły, by uświadomić uczniów, na jakie niebezpieczeństwa są narażeni; policjantów spotkać będzie można także podczas różnego rodzaju półkolonii. Z pewnością patrole będą także sprawdzały, czy w lokalach i sklepach, gdzie jest sprzedawany alkohol tym, którzy nie skończyli jeszcze osiemnastu lat.

Najważniejsza rada dla tych rodziców, którzy na czas ferii nie mają wolnego, a starsze już dzieciaki nie idą na żadne zorganizowane zajęcia? Trzeba z nimi rozmawiać, tak aby zawsze wiedzieć co, gdzie i z kim robią.

(kol)

Komentarze

BUSOMAT PL
Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu.
2016-01-27 15:49:53

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie