poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sprawa „kłAmStFwo” – happening przeciwko ustawie

Sprawa „kłAmStFwo” – happening przeciwko ustawie

Sprawa „kłAmStFwo” – happening przeciwko ustawie
Data publikacji: 2020-01-22 13:02
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-23 19:01
Wywietleń: 931 439126

Jak we wtorek (21 stycznia) przez pałacem prezydenckim w Warszawie, tak również w Szczecinie został zorganizowany spontaniczny happening obrońców praw zwierząt oraz ekologów, protestujących przeciwko ograniczaniu obywatelskiego dostępu do lasów i tworzeniu prawa pod dyktando myśliwskiego lobby.

Uczestnicy happeningu z tablicami układającymi się w hasło „kłAmSTwo" pikietowali przed siedzibami PiS, PSL oraz Polskiego Związku Łowieckiego. Co ciekawe, bez udziału publiczności.

Rząd zmienia prawo pod myśliwych 

- Zdecydowaliśmy się na tę formę pikiety spontanicznie, bo nie ma czasu do stracenia: specustawa przeszła przez Parlament RP błyskawicznie i już tylko fala społecznych protestów oraz weto prezydenta mogą wejście w życie złego prawa - mówi Łukasz Musiał, aktywista BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt. - Rząd zmienia prawo pod myśliwych i wprowadza dla nich kolejne przywileje, ograniczając wolność wszystkich obywateli w dostępnie do lasu. A co najgorsze dziki znów zostaną masowo zbijane, chociaż wszyscy wiedzą, że to człowiek jest odpowiedzialny za rozprzestrzenianie się wirusa na taką skalę.

Specustawa została przygotowana w Ministerstwie Rolnictwa, to formalnie trafiła do Sejmu jako inicjatywa poselska PiS. Teoretycznie ma ułatwić walkę z ASF (afrykański pomór świń), może się przyczynić do jeszcze większego rozprzestrzenienia epidemii. Kładzie bowiem nacisk na zmasowany odstrzał dzików, ignorując potrzebę ścisłego przestrzegania zasad bioasekuracji, tak na polowaniach, jak w hodowlach.

Kary więzienia za utrudnianie polowań 

Wiele kontrowersji budzi również fakt, że nowe prawo przewiduje m.in. kary więzienia za utrudnianie polowań (także tych niezwiązanych z odstrzałem sanitarnym) oraz wykorzystanie wojska i policji do odstrzału dzików.

Specustawę tuż przed świętami uchwalił Sejm, a już w styczniu br. także Senat - głosami posłów z PiS, PSL-Kukiz, PO i SLD. Mimo sprzeciwu społecznego, środowisk naukowych, ekologów oraz przyrodników.

- Pozostało nam tylko apelować do Prezydenta Andrzej Dudy o weto dla tej haniebnej ustawy! - przekonuje Łukasz Musiał.

Organizatorami szczecińskiego happeningu byli aktywiści BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt.

(an)

Fot. Sebastian BEDNARSKI

Na zdjęciu: Happening szczecińskiej BASTA! Inicjatywy na Rzecz Zwierząt, czyli „kłAmStFwo" na transparentach.

Sprawa „kłAmStFwo” – happening przeciwko ustawie Sprawa „kłAmStFwo” – happening przeciwko ustawie Sprawa „kłAmStFwo” – happening przeciwko ustawie

Komentarze

KIlka faktów dla Trollujących PIS
To już było: -3 mln mieszkań -premie ministralne Beci – „bo im się należały” - maybach oj-dyra podarowany przez bezrobotnego - 30 mln „na bank” Chrzanowskiego z KNF -wspaniałe zarobki dwórek Glapy -utajnienie list poparcia pisich „Psów I Suk” do KRS bo niejeden ma na imię burek , azorek itp. - rola srebrnego dewelopera od „kaczy tower” z łapówką dla czarno sukienkowego w tle -działki rolne slajda darowane bezrobotnej żonie dziwnie pozyskane od biskupa - comiesięczne dowody wpłaty na konta don Antonia i jego towarzyszy zamiast dowodów na zamach smoleński - air taksówki drugiego w państwie {kuchcińki-travel} , obłudne i pełne hipokryzji okrzyki pis-jajcarzy -1,4 bln zł na inwestycje –a Pelagi nuci ,że w kabzie pozostał bilon bo hossa inwestycyjna trwa.W Bawarii podkarpackiej robią już e-busy lecz wojsko wozić będą szwabskie Man-y, 1mln elektromobili robi tłok na drogach spartaczonych przez Donka w czasach „ruiny”a w dolinie krzemowej na Śląsku reanimować będziemy przedpotopowe ruskie czołgi. W stoczni Szczecin stępka wielkiego promu bałtyckiego dalej rdzewieje a wymyślono i pokazano suwerenowi kadłub lodołamacza rzecznego pospawanego taśmami papierowymi – cud techniki XXI wieku . Nowa propozycja urodzona po smakowitej kolacyjce u odkrycia towarzyskiego Julii Wolfgangowej w apartamencie za który płacimy 60 tyś. rocznie to po 22 mostach Slajda jest 100 obwodnic i remont 150dworców PKP Wszystko by przykryć: - hejt płynący z ministerstwa i otoczenia „zera„ - afer pedofili w KK słowami :„precz od naszych dzieci” i „tęczowa zaraza” a pomijanie pijaństwa, przemocy , skoków w bok i rozpusty w sakramentalnych małżeństwach o czym zapomina bezdzietny dziadzio i wielu „wujków-tat” \z grona KK\ co jest przyczyną , że dzieci do adopcji jest coraz więcej i wprowadzić jako wzór : model rodziny wg PIS-dków: samica jest w domu do mycia garów, a samiec może ją walić w ryj , gdy jest nieposłuszna. Przykładem ma być rodzina bezdzietnego zawistnego dziadzia z kotem, związki bratanicy - latawicy która nie wie kto jest ojcem jej dzieci oraz wuj Wilhelm co to AK-ów wysyłał na spacer za Kołymę lub z kulką w potylicy do dołów na łączce. Dlatego nie bywa na uroczystościach uczczenia Pileckiego, Fildorfa „Nila”, Inki, obrońców wybrzeża i innych polskich patriotów a Adrian i Slajd tracą pamięć by wskazać prawdziwych oprawców AK-ów . „Kacyk o słusznym wzroście” i jego jajcarze wiedzą, że po wyborach on i wielu będzie dziękować za możliwość przydziału na pasiak , pryczę i wikt szpitala publicznego w ośrodkach wypoczynkowych w Rawiczu lub Wronkach oraz nacjonalizacja tego co schowali w stodole, wpłacili na konta na C. lub w L..– stąd bierze się ich wzmożone i podszyte nienawiścią do obywateli działanie.
2020-01-23 18:45:01
Antypisior i antyklecha o Kaczorze
On tylko udowodnił ,że Polak jest łatwy do podporządkowania ,że może dostawać po pysku każdego dnia i nie czuje urazy .A celem jest nie władza absolutna ,ale doprowadzenie do ruiny kraju ,kraju na którym mu nie zależy ,bo ten samotny i niekochany odyniec nie ma nikogo ,któremu chciałby zostawić lepszy kraj .
2020-01-23 17:54:04
;)
Korników też nie ma, ale chyba nie zostały wymordowane ;)
2020-01-23 12:20:17
tyle
W Polsce nie ma żadnego ASF - to jest największy przękręt tego rządu by usankcjonować wymordowanie całej populacji dzików
2020-01-23 08:17:03
.
Myśliwi są mordercami
2020-01-23 07:18:47
@Myśl
Niemcy odstrzelili u siebie kilkaset tysięcy dzików i mają z asf spokój. U nas dzików jest tak dużo, że chodzą sobie nawet po miastach. Myśliwi nie przenoszą asf. Nie powielaj zmyślonych i nie mających potwierdzenia teorii.
2020-01-23 05:20:56
@@ Proste i inni Trollujący PIS
Frajerem trzeba być aby dać się kupić za podniesienie wieku emerytalnego, podniesienie stawek vat, obniżenie dodatku pogrzebowego o połowę, opodatkowanie artykułów dziecięcych, likwidację posterunków policji i urzędów pocztowych, oddanie mafiom vatowskim kilkuset miliardów, zablokowanie kilkuset miliardów zł obywateli z OFE, zadłużenie Polski bardziej niż Gierek, wyprzedaż majątku narodowego za bezcen i neotargowicę. Nie ma co, "mądry" wybór ;)
2020-01-23 05:13:59
Myśl
Myśliwi to dopiero kasta! Lobbowana przez PIS, PSL, Kukiza i mordercza. W ostatnich latach myśliwi zabili chyba już 3/4 polskich dzików, a ASF się rozprzestrzenia, bo to myśliwi roznoszą tę chorobę i ich działania się do tego przyczyniają. Do tego dochodzi indolencja Ministerstwa Rolnictwa i zabójcza niefrasobliwość Ministerstwa (niszczenia) Środowiska. Teraz rząd PIS+ zabroni nam wstępu do lasu pod groźbą więzienia, a myśliwi mogą nas odstrzelić z broni z tłumikiem, oczywiście myląc z dzikiem, bo oni przejęli nasze lasy. Zawdzięczamy to parlamentarzystom.
2020-01-22 22:46:44
Jak najszybciej zredukowac populacje dzików
!!!
2020-01-22 21:12:17
@ Proste i inni Trollujący PIS
Czego jeszcze nie rozumiecie w kraju w którym wzór rodziny stanowi facet z kotem oglądający rodeo lub kobieta mająca troję dzieci z trzema różnymi facetami. Wzorem uczciwości jest facet który wynajmuje pokoje na godziny w celach modlitewnych. Katolickie wartości reprezentuje poseł korzystający z usług prostytutek i jak przypuszczam z antykoncepcji ( zgodnie z nauką kościoła ) - czasem panience płaci a jak nie ma kasy to nie płaci. Oczywiście pieniążki wydaje nie w szarej strefie tylko w legalnym obiegu gospodarczym z paragonem. Jest takie powiedzenie czemuś biedny boś głupi a jeśliś biedny to zmień kanał w TV bo może cię okłamują lub przynajmniej wyjdź z domu i zobacz jak jest na zewnątrz. Może problemem jest nie cygaro za 12 zł i ośmiorniczki po 30 zł kilogram lub to, że ktoś lubi przeklinać ? Może problemem jest transport krawatu samolotem za bgatela 60 000 zł etaty dla dwórek po 80 000 miesiąc i tysiące podobnych sytuacji - może dając się kupić za 500 zł na dziecko jesteś zwykłym frajerem dającym głos praktycznie za nic ? Dziecko do zgwałcenia też oddasz księdu za 500 ???
2020-01-22 18:45:50
Proste
ASF to kit dla naiwnych
2020-01-22 17:32:58
Obserwator
Cieszcie się kodziarze, że PO przegrało wybory i nie zdążyła sprywatyzować lasów, bo byście w ogóle do lasu nie weszli.
2020-01-22 17:30:56
Moja autorska ocena
Ślepi nie jesteśmy-Oni z kłamstwa,pogardy,nienawiści uczynili sobie sposób na rządzenie.PiS już się z tym nie kryje,otwarcie w swoich działaniach kieruje się zafałszowywaniem rzeczywistości.Świat z niedowierzaniem patrzy jak Nasz Kraj jest przez politykierstwo tej partii demolowany,a Konstytucja i jej prawa gwałcona.
2020-01-22 16:46:43
Jazon
Terror głupków z transparentami.
2020-01-22 14:27:59
aj waj
Ekoświry znowu w natarciu! Niemcy zrobili porządek ze swoimi dzikami a u nas ktoś napuszcza tą zieloną tłuszczę aby dalej się rozprzestrzeniał po Polsce ASF!
2020-01-22 14:26:22
co za pajace
Bez pojęcia w temacie.
2020-01-22 13:48:01
heh
a co na to miłośnik zwierząt i przeciwnik polowań Jarosław Kaczyński?
2020-01-22 13:05:07

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie