Poniedziałek 03 października 2022r. 
REKLAMA

Sportowa rywalizacja i integracja

Data publikacji: 2019-11-14 11:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-14 11:31
Sportowa rywalizacja i integracja
Rozgrywki dostarczyły wielu pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Fot. SOSW nr 1 w Szczecinie  

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Szczecinie po raz czwarty zorganizował Regionalny Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych. Kilkudziesięciu uczniów walczyło w środę o zdobycie tytułu tego najlepszego.

To kolejna sportowa impreza - po turnieju koszyków i badmintona - o zasięgu wojewódzkim, która została zorganizowana przez nauczycieli wychowania fizycznego tej placówki. W środowej rywalizacji udział wzięło 40 zawodników z 6 Klubów Olimpiad Specjalnych – Jantar Kołobrzeg, Rzeka Koszalin, Sokół Bobrowo, Promyk Szczecin, Marzenie Szczecin i Błyskawica Szczecin (gospodarze turnieju).

W tym roku rywalizacja toczyła się nie tylko o tytuł najlepszego zawodnika w województwie.

- Zwycięstwo w turnieju gwarantuje również udział w Ogólnopolskim Turnieju Olimpiad Specjalnych Polska, który odbędzie się w przyszłym roku - wyjaśnia Elżbieta Makris, zastępca dyrektora SOSW nr 1. - Rozgrywki dostarczyły wielu pozytywnych emocji sportowych i dobrej zabawy. Pozwoliły również na integrację młodzieży z różnych szkół.

W grupie dziewcząt najlepsze okazały się Daria Nowacka z Sokół Bobrowo (grupa 16-21 lat) i Kinga Żelazna z Błyskawicy Szczecina (grupa powyżej 22 lat). Natomiast wśród chłopców triumfowali: Jakub Mucha z Promyk Szczecin (grupa 12-15 lat); Konrad Wrzask z Sokół Bobrowo (16-21 lat); Krzysztof Lachowicz z Błyskawicy Szczecin (powyżej 22 lat).

(KaNa)

Na zdjęciu: Rozgrywki dostarczyły wielu pozytywnych emocji i dobrej zabawy.

Fot. SOSW nr 1 w Szczecinie

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA