sobota, 18 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Najszczęśliwszy dzień w życiu. Spełnili marzenie Łukasza

Najszczęśliwszy dzień w życiu. Spełnili marzenie Łukasza

Najszczęśliwszy dzień w życiu. Spełnili marzenie Łukasza
Data publikacji: 2019-07-11 16:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 12:09
Wywietleń: 1306 401817

Siedmioletni Łukasz ze Stargardu zmaga się z nowotworem oka. Od małego marzył, żeby zostać żołnierzem. Teraz marzenie udało się spełnić, a pomogli mu w tym żołnierze 7. Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspólnie z Fundacją Mam Marzenie, 3. Skrzydłem Lotnictwa Transportowego oraz komandosami Formozy.

Łukasz miał nowotwór na lewym oku. Po wycięciu guza chłopiec przeszedł chemioterapię i radioterapię. Po dwóch latach nastąpiła jednak wznowa. Mały stargardzianin wygrał kolejną bitwę z rakiem. Teraz czuje się dobrze, a dzięki ostatnim miłym wydarzeniom w ogóle zapomniał o chorobie. Akcja, którą zorganizowali żołnierze razem z wolontariuszami Fundacji Mam Marzenie, do samego końca trzymana była w tajemnicy, a Łukasz dowiedział się o niej dopiero w momencie, gdy do Stargardu przyleciał wojskowy helikopter i zabrał chłopca na pokład.

– Mama mnie rano obudziła i powiedziała, że muszę szybko wstać, bo czeka na mnie niespodzianka. Nie mówiła jaka. Wstałem i pojechaliśmy w takie jedno miejsce, gdzie czekaliśmy, aż przyszedł żołnierz, a po chwili przyleciał śmigłowiec i okazało się, że idę do wojska – opowiada 7-latek podkreślając jednocześnie, że to najszczęśliwszy dzień jego życia. – Dostałem hełm, kamizelkę kuloodporną, maskę gazową, radio, a nawet mogłem się przespać w wojskowym łóżku. Najlepszy był jednak lot śmigłowcem – dodaje.

Łukasza z lotniska na gdyńskich Babich Dołach odebrali żołnierze 7. PBOT im. kpt. mar. Adama Dedio. Quadem przetransportowali chłopca do bazy wojskowej, gdzie zwiedził jednostkę i zapoznał się z rynsztunkiem, jakim na co dzień dysponują żołnierze brygady. Następnie odwiedził żołnierzy JW Formozy. Było to specjalne życzenie Łukasza, który w przyszłości chce zostać komandosem.

– Widać było, że wizyta u nas sprawiła mu ogromną radość. Wydarzenie także nam dało dużą satysfakcję, gdy mogliśmy zobaczyć uśmiech na twarzy Łukasza, którego dzieciństwo, delikatnie mówiąc, nie jest usłane różami. A swoją drogą, jak na siedmiolatka, ma naprawdę sporą wiedzę o wojsku i wojskowym sprzęcie. Będzie z niego w przyszłości dobry żołnierz – mówi kapitan Marcin Mazur, dowódca 7. Kompanii Dowodzenia 7. PBOT.

O tym, jak ważny ten dzień był dla Łukasza, mówił jego tata Michał Woś:

– Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej akcji, bo było to duże przedsięwzięcie logistyczne. Dla syna dodatkowym plusem było to, że mógł spędzić czas na świeżym powietrzu, a nie w zamknięciu, jak to miało miejsce ostatnio. Mam też nadzieję, że dalej będzie wygrywał swoje marzenia, będę mógł pojechać do niego na przysięgę i zobaczyć go w mundurze. Na pewno w tym momencie będę jeszcze bardziej dumny z syna, niż jestem teraz – dodaje ojciec Łukasza.

(reg)

Fot. 7. PBOT

Najszczęśliwszy dzień w życiu. Spełnili marzenie Łukasza Najszczęśliwszy dzień w życiu. Spełnili marzenie Łukasza

Komentarze

Gość
Piękny dzień dla Łukasza. Dużo zdrowia i zapomnienia o chorobie życzę:) Przy okazji proszę poprawić artykuł. Redaktor pomylił wznowę z remisją. Przy remisji nie ma słowa "niestety" należy się cieszyć z remisji, ponieważ jest to czas, kiedy nie ma objawów choroby.
2019-07-12 09:35:43
Fundacja Mam Marzenie
Brawo:)
2019-07-12 07:49:33
nieźle
Genialna akcja wizerunkowa, a przede wszystkim, genialne ludzkie podejście z potrzeby serca. Niewykluczone, że młody żołnierz, gdy będzie już pełnoletni, wybierze dla siebie właśnie taką ścieżkę kariery. Najgorsze, że jeśli w tak młodym wieku przeszedł przez superligę wojskową, to co mu zostanie - GROM? :D
2019-07-12 06:53:18
Wszystko dobrze
Ale i az tak - nie przesadzajmy...!!
2019-07-11 22:53:14
Antypisior i antyklecha
Brawa dla organizatorów !! Super akcja z klasą !!!
2019-07-11 20:20:51
observator
Wielkie brawa dla ludzi o wspaniałych sercach. Żołnierze to szlachetni ludzie.
2019-07-11 19:44:31

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie