Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Sport na lewo. Milion złotych strat

Data publikacji: 04 lipca 2016 r. 10:30
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Sport na lewo. Milion złotych strat
 

26-latek z Dębna nielegalnie rozpowszechniał w sieci płatne transmisje wydarzeń sportowych. Straty, jakie z tego tytułu ponieśli właściciele praw do transmisji, oszacowano na ponad milion złotych.

Nielegalna transmisja w Internecie jest traktowana jako kradzież praw autorskich i kradzież praw do transmisji danego wydarzenia. A gdy jeszcze za tym idą pieniądze, w grę wchodzi nielegalny zarobek. „Przedsiębiorczy” 26-latek udostępniał innym obejrzenie wydarzeń sportowych za pośrednictwem strony internetowej, której był administratorem.

– Dochód, jaki uzyskiwał z tytułu emisji sygnału telewizyjnego pochodził z usług sms premium, które umożliwiały korzystanie z witryny. Była to kwota rzędu 1000 zł miesięcznie – relacjonuje asp.szt. Anna Gembala z komendy wojewódzkiej.

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie udowodnili, że mężczyzna stworzył także dodatkowe pirackie serwisy, które miały nadawać audycje w przyszłości. Po zablokowaniu nielegalnej strony przez administratora 26-latek przeniósł ją na serwery innego kraju.

Za naruszenie przepisów Ustawy o Prawie Autorskim internetowemu piratowi z Dębna grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Straty, jakie ponieśli operatorzy z tytułu jego nielegalnych transmisji w sieci oszacowano na ponad 1 milion złotych.

(żan)

Fot. Policja

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Gargamel
2016-07-04 17:39:46
Jakie straty? Gościu tylko uwolnił sygnał przetrzymywany przez złodziei. Jakby pazerni złodzieje udostępnili legalną i TANIĄ platformę do oglądania meczów nie byłoby sprawy. Tylko u nas okrada się uczciwie pracujàcych ludzi
TV
2016-07-04 12:14:05
Napisano tak, jakby ten człowiek dostał do kieszeni milion złotych. Prawda jest taka, że horrendalne stawki za transmisje spowodowały właśnie takie zachowania. Przecież to przez pazerność prywatnej telewizji nie było w wielu miasta Polski stref kibica. Czy tak działałby patriota, rodowity mieszkaniec tego kraju?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA