Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Spór o sprzęt

Data publikacji: 13 czerwca 2016 r. 07:03
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:06
Spór o sprzęt
Komornik odwiedził Trafostację Sztuki Fot. Ryszard PAKIESER  

Trafostację Sztuki odwiedził komornik. Trwa spór instytucji z firmą, od której ta szczecińska galeria sztuki współczesnej miała kupić sprzęt do instalacji multimedialnych. 

Chodzi o dwa monitory warte łącznie około stu tysięcy złotych, jakie pod koniec zeszłego roku Trafostacja Sztuki miała kupić od firmy Eidotech zajmującej się udostępnianiem sprzętu i technologii  nowych mediów.

Na wniosek przedsiębiorstwa trwa postępowanie sądowe. Eidotech nie otrzymał zapłaty za dostarczony do Trafostacji sprzęt, w związku z tym odstąpił od umowy i zażądał jego zwrotu. Firma zwróciła się również o zajęcie komornicze dwóch monitorów na czas trwania sprawy. Ekrany zarekwirowano.

- Spór trwa od samego początku, czyli grudnia zeszłego roku, kiedy odkryliśmy, że dostarczony nam sprzęt ma wady - mówi Łukasz Koterba, prawnik Trafostacji Sztuki. Wadliwość miała polegać na przebarwieniach, jakie się pojawiły na ekranie. Instytucja poprosiła wówczas o wizytę techniczną przedstawiciela firmy, lecz do takiej nigdy miało nie dojść. - Ekspertyza została przeprowadzona tylko ma podstawie dokumentacji zdjęciowej - twierdzi Koterba.

Trafostacja wystąpi do sądu z wnioskiem o powołanie biegłego, który ma ocienić, czy sprzęt dostarczony do instytucji faktycznie był uszkodzony. ©℗

(szymw)  

Fot. Ryszard PAKIESER   

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

pachnie przekrętem
2016-06-15 15:15:39
Najwyraźniej firma Eidotech - montująca instalacje w Warszawie, Wrocławiu, Berlinie i Wilnie - potknęła się na "trudnym" szczecińskim rynku ;) Niezadowolony klient zwraca towar, a nie "występuje z wnioskiem o powołanie biegłego przez sąd" używając jednocześnie sprzętu przez pół roku za darmo. Wyobraźmy sobie że ktoś tak robi np. z samochodem.
CBA
2016-06-13 11:44:16
Odnoszę wrażenie że CBA nie tylko w elektrowni powinna robić kontrole.
%
2016-06-13 08:04:53
Dwa monitory za 100 tysięcy, niezły procencik ;)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA