niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Jeden sąd namieszał, drugi sąd odkręca

Jeden sąd namieszał, drugi sąd odkręca

Jeden sąd namieszał, drugi sąd odkręca
Data publikacji: 2016-03-24 09:28
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:57
Wywietleń: 1111 125607

Sąd Okręgowy w Szczecinie w całości uchylił postanowienie goleniowskiego Sądu Rejonowego, które przekazywało spółce TEST kontrolę nad trzema maszewskimi kotłowniami. Wskazał w uchylonym postanowieniu liczne błędy w ocenie stanu faktycznego oraz wytknął, że goleniowski sąd naruszył przepisy Kodeksu postępowania cywilnego.

To ciąg dalszy sprawy, którą „Kurier Szczeciński” opisał 14 bm. w tekście pt. „Sabotaż i szantaż z policyjnym nadzorem”. Opisaliśmy tam skandaliczne okoliczności przejęcia trzech gazowych kotłowni ogrzewających obiekty użyteczności publicznej w Maszewie. Sąd Rejonowy w Goleniowie polecił je wydać szczecińskiej spółce TEST, komornik Roman Walkowiak natychmiast zajął się realizacją postanowienia, a spółka TEST chwilę później dokonała oczywistego sabotażu i szantażu: wyłączyła ogrzewanie, by zmusić Gminę Maszewo do podpisania umowy na dostawę ciepła przez kolejne lata. Bezprawie w majestacie prawa, z policyjną obstawą.

Najkrócej mówiąc, Sąd Okręgowy w zakresie prawa naprawił to, co zepsuł Sąd Rejonowy w Goleniowie, wydawszy fatalne postanowienie i w dodatku zezwoliwszy na jego błyskawiczną realizację przez komornika.

11 marca doszło do skandalicznego naruszenia prawa, bo zasłaniający się sądowym postanowieniem komornik Roman Walkowiak, czynnie wspierany przez policję, dopuścił do sabotażu w obiektach użyteczności publicznej. Ryszard Olejnicki, prokurent firmy TEST, nie tylko przejął kotłownie (do tego miał prawo), ale chwilę potem w obecności komornika i policji zdemontował ich wyposażenie i wywiózł je w nieznanym kierunku, pozostawiając bez ogrzewania m.in. przedszkole z setką dzieci.

Tekst i fot. C. Martyniuk

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 24 marca 2016 roku

Komentarze

onek
Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Północ Sygn. akt I Co 221/15 Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Północ sygn.akt Co I 1365/12 jest to przyklad dwoch spraw ze ewidentnie cos jest nie hallo ,tzn. w jednym przypadku Co 221/15 sad robi przybicie gdzie dluznik ma jeszcze czas na zlozenie zazalenia od postanowienie o wylaczeniu sedziego ,osoba ktorej sad sprzedal lokal nie wplacila pieniedzy wogole a sad ten sam ustanowil ja zarzadca nieruchomosci , wyglada na to ze sad czeka az ta osoba co kupila w ramach licytacji ten lokal sprzeda go i wtedy moze odda pieniadze . W tej sprawie komornik tez mial byc wylaczony nic nie skutkowalo wszystko sad olewal i tylko usmiechal sie do komornika- zenada!!!!druga sprawa Co I 1365/12 dluznik dowiaduje sie o prawomocnym przybiciu przez przypadek a miedzy czasie mial okradzione skrzynki pocztowe co zglosil na policjie , pisal skargi na dostawcow korespondecji ....a sad co odpisuje ze mogl sie chodzic i dowiadywac -zenada !!!! jak sie mogl chodzic dowiadywac jak nie wiedzial !!!!! malo tego wychodzi w trakcie ze osoba co wygrala licytacje jest prawdopodobnie inwalida i ledwo jej starcza na leki - wielka jedna mafia Panie Ministrze temu sie Pan przyjzy co sie dzieje w Sadzie Rejonowym bo ja to napisale z grubsza a tam wiecej jest ciekawych rzeczy.do tego na dluznika sa groby karalne na kartkach kradzieze licznikow ,odlanczanie ogrzewania i cieplej wody a policja wszystko umaza
2016-11-30 11:11:39
rzeczywistość
Trzeba po pierwsze zmienić mentalność, że to nie sąd tylko sędzia w imieniu instytucji zwanej sądem wydał wyrok. Wyrok wydał budynek ?, stół za którym siedział sędzia ? czy jednak osoba zwana sędzią ? To takie umywanie się od odpowiedzialnosci, to nie ja (sędzia) to sąd.
2016-03-24 10:57:57
CO
Przecież gminę obowiązuje Prawo Zamówień Publicznych i dopiero postępowanie może wyłonić dostawcę energii cieplnej.
2016-03-24 10:10:29
Sędziego
Za pysk i na bruk z zakazem wykonywania zawodu prawnika. To nie sędzia to bandyta
2016-03-24 10:03:00
@
No właśnie. Jak to jest. Czy sędzia w goleniowie dysponował innymi przepisami prawa niż sędzia sądu apelacyjnego ? Tak długo, jak długo zgnilizna moralna nie opuści gmachów sądów, jak długo kumoterstwo i kolesiostwo w organach wymiaru sprawiedliwości nie zostanie wywalone na zbity pysk, tak długo takie kwiatki będą miały miejsce w naszej ukochanej, Polskiej Rzeczypospolitej Skorumpowanej. Dziwie sie jedynie policji. Miałem nadzieję ze tam pracują ludzie myślący. Kolejne rozczarowanie.
2016-03-24 10:00:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie