wtorek, 26 stycznia 2021r.

Społecznicy uhonorowani finansowo

Data publikacji: 2020-11-27 09:03
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-27 09:03
Społecznicy uhonorowani finansowo
Rafał Zając, prezydent Stargardu wręcza nagrodę st. sierż. Jackowi Łagiewce, prezesowi klubu Saper w obecności płk. Jacka Rolaka, dowódcy garnizonu. Fot. UM w Stargardzie  

Jerzy Bochenek, Martyna Straszewska i Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Stargardzie zostali laureatami tegorocznej nagrody prezydenta Stargardu, przyznawanej społecznikom.

Jedną z nagród, w kategorii zespołowej, otrzymał Wojskowy Klub HDK PCK Saper.

- To duże wyróżnienie dla całego naszego środowiska – komentuje st. sierż. Jacek Łagiewka, prezes klubu Saper. - Mam nadzieję, że będzie to bodziec dla innych krwiodawców w mocniejsze zaangażowanie się oddawanie krwi. A dla tych co jeszcze nie próbowali motywacja, żeby zacząć to robić.

Istniejący od 2013 r. klub liczy dziś 90 krwiodawców z kilku jednostek. Zorganizował do tej pory w Stargardzie 48 akcji krwiodawstwa, podczas których krew oddało 1467 osób.

- Klub prowadzi aktywną działalność informacyjną i promocyjną o tematyce honorowego oddawania krwi oraz idei czerwonokrzyskich – tak uzasadniają urzędnicy przyznanie klubowi 4 tys. zł.

W kategorii indywidualnej tytuł Społecznik 2020 oraz 3 tys. zł otrzymał Jerzy Bochenek, przewodniczący Rejonowej Rady Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.

- To wyróżnienie dla wszystkich honorowych dawców krwi - komentuje skromnie wieloletni działacz społeczny

Jerzy Bochenek, inicjator szkolnych akcji pod hasłem "Młoda krew ratuje życie".

Wzięło w nich udział 5820 uczniów i nauczycieli. Do tej pory pozyskano podczas nich 2616.300 ml krwi.

Druga nagroda indywidualna przypadła Martynie Straszewskiej, młodziutkiej wolontariuszce ze Stargardu. Otrzymała tysiąc zł.

- Jest osobą o wielkim sercu i empatii na potrzeby innych osób – informują miejscy urzędnicy. - Od dwóch lat działa na rzecz Centrum Wolontariatu Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem Koło w Stargardzie. Angażuje się w liczne akcje organizowane na terenie Stargardu.

Społecznicy otrzymali nagrody finansowe.

- Wszyscy swoją aktywnością zasługują na uznanie - mówi Rafał Zając, prezydent Stargardu.

(w)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ