Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Spokojnie na drogach w Szczecinie

Data publikacji: 2019-12-26 13:48
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-26 13:53
Spokojnie na drogach w Szczecinie
 

Rozpoczął się czas świątecznych powrotów do domów, a to oznacza zwiększone natężenie ruchu. Policyjne działania na ulicach Szczecina nadal trwają, jednak wstępne dane pokazują, że święta w tym roku przebiegały raczej spokojnie.

- Na podsumowania przyjdzie jeszcze czas, ponieważ nasze działania na szczecińskich ulicach nadal trwają - mówi sierż. szt. Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. - Święta jeszcze trwają, ale jak dotąd, poza jednym zdarzeniem, w którym na szczęście nikt nie ucierpiał, na drogach było raczej spokojnie.

Z kolei na drogach ekspresowych województwa nie było już tak spokojnie. W drugi dzień świąt w okolicy miejscowości Płoty doszło do wypadku. Kierujący pojazdem marki Toyota wjechał na nieczynny odcinek drogi S6 po czym uderzył w betonowy mur. Ranne zostały dwie osoby. W pomoc poszkodowanym zaangażowani byli ratownicy WOPR.

* * *

Według najnowszych danych Komendy Głównej Policji w całym kraju w Wigilię i pierwszy dzień świąt doszło w sumie do 131 wypadków, w których zginęło 11 osób, a 161 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali przez te dwa dni 345 nietrzeźwych kierowców.  To o 84 osoby więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

AK

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA