piątek, 13 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

„Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny [GALERIA]

„Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Data publikacji: 2019-09-20 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:08
Wywietleń: 1011 416290

"Czas ucieka - my nie mamy dokąd". "Ratuj planetę". "Spłoniemy w imię zysku". "Klimat sam nie zagłosuje - ty możesz". Takie hasła mieli na transparentach uczestnicy szczecińskiej odsłony Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, który rozgrywał się w wielu miejscach na całym świecie. W naszym mieście młodzi ludzie przeszli spod Urzędu Miasta na pl. Orła Białego.

- Organizatorzy to ludzie tacy młodzi jak wy i już potrafią zorganizować coś tak niesamowitego, mówiącego o naszej przeszłości, teraźniejszości, ale przede wszystkim przyszłości, o którą wszyscy się tutaj martwimy -  mówił do zgromadzonych na pl. Orła Białego Czarek Orłowski.

W festynie wieńczącym strajk wziął udział wiceprezydent Szczecina, Daniel Wacinkiewicz.

- Dostrzegamy problem zmian klimatycznych, nie od dziś zresztą - powiedział. - Nie można wobec tego faktu pozostać obojętnym. W polityce miasta w różnego rodzaju działaniach ten temat jest obecny.

Strajkujący domagali się m.in. prowadzenia polityki klimatycznej w oparciu o stanowisko wyrażone w najnowszych raportach Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) powołanego przez ONZ. ©℗

(as)

Fot. Marta Teszner

„Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Spłoniemy w imię zysku” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

Komentarze

Jakób
Durne trolle - myślicie, że hejtując młodzież przypodobacie się wiadomemu prezesowi, a tymczasem robicie mu niedźwiedzią przysługę. Młodzież nie może jeszcze głosować na PiS, więc jest w tej chwili bezwartościowa, zatem można zarobić parę nędznych złociszy na hejt-komentach. Tylko pamiętajcie, że ta młodzież w następnych wyborach będzie mogła pójść do urn i nie zagłosuje na partię, która nie stanęła w jej obronie, tylko zezwalała na takie podłe hejty.
2019-09-21 21:52:32
PiSzcząca bida
Trollowanie na sędziów na razie wyciszone, bo sprawa za bardzo śmierdzi, a trzeba zarobić parę plebaków, więc trollostwo rzuciło się na Bogu ducha winną młodzież. Gamonie, ona walczy również w waszym interesie, żebyście nie spłonęli w ogniu słonecznym, bo na pewno ognia piekielnego nie unikniecie, za to co innym czynicie.
2019-09-21 21:42:30
"Spłoniemy w imię zysku"...
-to "płonięcie" zaczyna się od "komóry", do której wytworzenia trzeba wydobyć metale przy okazji mordując tubylczą ludność (wojnqa o surowce).
2019-09-21 13:20:13
Myśl
Okropny, brzydki, bezmyślny atak na młodzież w prawie wszystkich komentarzach. Jasne, że każdy z nas osobiście powinien dbać o środowisko i jak najmniej przyczyniać się niszczenia Ziemi. W tych demonstracjach młodzieży chodzi naciskanie na wszelkiej maści i poziomu włodarzy, by podjęli działania na rzecz ochrony naszej planety na poziomie globalnym. Od tego zależy przyszłość młodych ludzi, jakość ich życia w czasie, kiedy starsi będą już tworzyć środowisko naturalne cmentarzy.
2019-09-21 10:22:28
Grupy kasta i srasta
Straszne dużo tu opłaconych komentatorów. Nawet dobrą młodzież i dzieci są w stanie zmieszać z gównem za parę groszy.
2019-09-21 10:19:22
Climate Hero
Zalajkowałem strajk klimatyczny jestem fighterem jestem hero idę na bulwary
2019-09-21 09:12:57
Sokrates
Czarek Orłowski się podniecał że zrobiono coś niesamowitego.Owa niesamowitość polega na martwieniu się i zebraniu się z jakimiś banerami z tektury falistej.Hasła na tekturze zostały wymyślone gdzie indziej i po prostu przepisane.To jest właśnie niesamowite Czarku. No i niesamowite jest to że mówi sie o przeszłości i przyszłości i to jest niesamowite.Czarku niesamowite będzie to jak sprawdzicie Urzad Miejski jak zabezpiecza recykling odpadów.Kiedy będzie mniej śmieci na ulicach i będzie kupować używaną odzież. Zróbcie coś pożytecznego, zorganizujcie segregację odpadów w mieście i dołóżcie starań by zmniejszyć zużycie plastiku.W Szczecinie ekopatrole z kajaków sprzątają Odrę, dołączcie do nich.Zróbcie w końcu coś a nie maszerujcie z patykami z banałami i lajkujcie .To będzie niesamowite
2019-09-21 08:59:51
Leśny dziadek
A kto w domu segreguje śmieci,tata czy mama? Może w ogóle nie segregujecie śmieci i zabijacie Planetę.Kto nie sprząta psich kup na ulicach i zaśmieca Planetę?Kto rzucił ostatnio papierek i nie posprzątał a może palicie papierosy?O,to zanieczyszczacie strasznie atmosferę.Przyjdźcie do lasu posprzątać Planetę i Las to zrobicie dobry uczynek zamiast bezproduktywnie wałęsać się po ulicach pod dyktando manipulatorów.Kupujcie w szklanych butelkach a nie w plastikach
2019-09-21 08:52:51
aj waj
Polityka klimatyczna to główne narzędzie globalistów i marksistów kulturowych do utworzenia New World Order! Pożyteczni idioci którzy wspierają te brednie o CO2, idą na rzeź jak owce!
2019-09-21 07:32:17
śródmieście
Co konkretnie zrobiliście dla klimatu oprócz niesienia pobazgranych tabliczek z tektury?Gdzie mniej oddechów na minutę aby nie zwiększyć emisji CO2?Czy kupujecie tylko rzeczy potrzebne i czy kupujecie w second handach.Dla wyprodukowania pary dżinsów potrzeba więcej wody niż zużywa przez tydzień człowiek.Podajcie konkrety co robicie dla klimatu a nie co sufluje wam zagraniczna centrala.Wyznawcy nowej świeckiej religii klimatyzmu powinni włączyć zdrowy rozsądek i żyć ekologicznie
2019-09-21 06:52:33
Czarek
Wy mądrale i te dzieciaki. Zacznijcie najpierw od swojego domowego zacisza które robi najwięcej syfu. Auta zmieńcie jeszcze. Wyszło 100 dzeci na ulice, bo im w szkole kazali (jak za komuny), a syf robi i będzie robić 350 000 szczecinian. Tego świata się nie da uratować. KROPKA
2019-09-21 06:46:49
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
@Jakób masz rację, NIE PISZ!!! :D
2019-09-21 00:02:48
bet
@Jakób Tak, tak akcja ogólnoświatowa czyli globalna... co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. A 13 Grudnia zostaw w spokoju, bo ówczesna młodzież z tatusiem Napieralskiego z całą pewnością by nie maszerowała. Wstyd! @Jorge jak nie masz nic do powiedzenia, to po prostu nie mów.
2019-09-20 23:58:21
A zadymiajace Fajerwerki... gdzie ?
A co do tej PO-ry... tak Napieralski jak i Wacinkiewicz robili i PO-robili ze Szczecinskim Klimatem... KO-rzystajac tylko z Zyskow !! A teraz rzekomo nagle: "przejrzeli na oczki jak te male kotki"... udajac nie-Winiatka i wykorzystajac jeszcze mlodziez !!!
2019-09-20 23:47:38
@Jakób
Piłeś, nie pisz!
2019-09-20 23:45:25
@Juzek
Jak czegoś nie pokazują w mediach to nie znaczy że tego nie ma! Popatrz sobie w niebo co dzieje się nad polskimi miastami - anomalie pogodowe są spowodowane geoinżynierią klimatu a nie żadnym CO2 bez którego nie było by życia na tej planecie!
2019-09-20 23:44:00
yyyyyyyyyyyyyyyyyyyy
i tak spłoniemy jak Słońcu zacznie brakować paliwa i zwiększy objętość wchłaniając Ziemię za jakieś 2 miliardy lat, może wcześniej bo nikt tego nie jest wstanie dokładnie obliczyć. nieuki do szkoły, tu chodzi tylko o kasę
2019-09-20 23:30:26
Jakób
Do poniższych, pożal się Boże, komentatorów potępiających Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. To jest akcja ogólnoświatowa mająca na celu ochronę życia na tej planecie, również waszego. Jesteście zapewne z tych, co gdyby mieli możliwość komentowania zachowań młodych ludzi na ulicach po 13 grudnia 1981, to też byście ich potępiali. Jak upał będzie z roku na rok coraz większy, to dalej będziecie mówić, że to lewacka propaganda, choć słońce będzie coraz mocniej parzyć wasze dupy?
2019-09-20 22:59:54
Jorge
do bet - Aż mi się wierzyć nie chce, że mamy tak głupią i zmanipulowaną trollownię.
2019-09-20 22:52:22
Juzek
@ Leśny dziadek Nazwałeś się słusznie Leśnym dziadkiem! W lesie siedzisz i nie widzisz co się dzieje na świecie. A dzisiaj miliony młodych ludzi protestowało przeciwko obecnej polityce klimatycznej. Nie wiadomo dziadku, jak długo pożyjesz, a oni chcą żyć i dożyć chwili, kiedy będą mogli być prawdziwymi dziadkami, a nie takimi upierdliwymi dziadami jak ty.
2019-09-20 22:49:26
Juzek
@ do durnych małolatów - durny to jesteś ty! W CO2 nie wierzysz, a w chemtrails wierzysz! Na tobie widać wpływ manipulacji i wiary w teorie spiskowe.
2019-09-20 22:45:32
Młodzi - jesteście niewinni i BEZSILNI.
Spłoniemy.
2019-09-20 22:11:26
Leśny dziadek
Dlaczego nie sprzątali Lasku Arkońskiego?Czy na pewno segregują śmieci?Czemu wielu z nich jest takich smutnych?Bo ktoś kazał im przyjść?Hasła zostały przygotowane i rozesłane przez centralny ośrodek a co od siebie?Czy ma być postawiony zespół wiatraków na Warszewie czy może fotowaltika na dachach?Skoro jest ocieplenie klimatu to dlaczego tak są grubo ubrani bo im zimno?Czy wiedzą że gdyby nadal była epoka lodowcowa to by nie mieszkali w Szczecinie?Ile zbudowali budek dla ptaków? Jeżeli zamkną elektrownie to skąd wezmą prąd do ładowania komórek? Nie łudźmy się to jest propaganda przygotowana za granicą.Strajkujących wzywam do sprzątania lasów
2019-09-20 21:36:27
hehehe
Hosztapler finansowy Soros jest dumny widząc tylu ogłupiałych młodych ludzi którzy de facto wspierają jego brudne interesy pod przykrywką ochrony klimatu!
2019-09-20 21:27:50
stary
towarzysz Napieralski komuszy nieudacznik lansuje się z młodymi.
2019-09-20 20:50:39
Jak powstrzymacie erupcję
materii słonecznej...?
2019-09-20 20:42:39
bet
Aż mi się wierzyć nie chce, że mamy tak głupią i zmanipulowaną młodzież. Demonstrują ramię w ramię z komuchem w imię interesów globalnych hochsztaplerów. Serio wiecie co jest zawarte w najnowszych raportach Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC) powołanego przez ONZ, a nie wiecie jak został zamordowany przez komuchów wasz rówieśnik maturzysta Grzegorz Przemyk?! Wstyd!
2019-09-20 20:26:11
do durnych małolatów
CO2 stanowi około 3,5% gazów cieplarnianych, z tego tylko 3% produkuje człowiek resztę wulkany, oceany itd! Jak policzymy 3% z 3,5% to wyjdzie że CO2 produkowane przez człowieka stanowi tylko 0,1% wszystkich gazów cieplarnianych - nie ma to prawie żadnego wpływu na klimat drodzy wagarowicze! Klimat niszczy nie CO2 tylko geoinżynieria czyli programy modyfikacji pogody polegające na zasiewaniu sztucznych chmur aby kontrolować promieniowanie słoneczne! Chemtrails niszczy naszą planetę nie CO2!
2019-09-20 19:41:28
@manipulacja
Masz mózg, nie masz rozumu.
2019-09-20 19:21:54
xxx
Żenada. Ciekawe tylko kto za tym stoi.
2019-09-20 19:12:43
starszy
Kochani młodzi sami nie zanieczyszczajcie MIASTA widzę jak miasto wygląda po sobotnim - niedzielnym odpoczynku ,strach wyjść do parku syf i malaria Nauczcie się sam porządku , wymagajcie od swoich koleżanek i kolegów. A nie manipulujecie społeczeństwem !!!!
2019-09-20 18:42:13
Manipulacja
Manipulacja Manipulacja Manipulacja