piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spirytus zamiast mebli

Spirytus zamiast mebli

Spirytus zamiast mebli
Data publikacji: 2016-06-03 17:06
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:05
Wywietleń: 1539 137567

Kierowca ciężarówki twierdził, że wiezie meble. Zamiast nich świnoujscy celnicy znaleźli pojemniki z bezbarwną cieczą o zapachu alkoholu. Zawierały niemal 14 tysięcy litrów spirytusu, wartego prawie 760 tys. złotych.


Funkcjonariusze Służby Celnej do rutynowej kontroli zatrzymali w Świnoujściu pojazd ciężarowy z naczepą. Jego kierowca twierdził, że przewozi meble. Celnicy sprawdzili jednak posiadane przezeń dokumenty i sprawdzili ich zgodność z ładunkiem. Wtedy się okazało, że w naczepie samochodu deklarowanego towaru nie ma, za to są kartony, a w nich plastikowe pojemniki z bezbarwną cieczą o wyraźnym zapachu alkoholu.

Przeprowadzone przez celników specjalistycznym sprzętem badanie potwierdziło, że w pojemnikach jest 14 tysięcy litrów 96-procentowego alkoholu (spirytus).
- Na którym ciąży podatek akcyzowy w wysokości ponad 760 tysięcy złotych - informuje Aneta Grzegorzewska-Tórz, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie. - Wprowadzenie na rynek nielegalnego alkoholu, oprócz strat finansowych dla budżetu, to także zagrożenie dla zdrowia i życia ludzkiego. Alkohol konfekcjonowany jako spirytus, bez znaków akcyzy, w opakowaniach plastikowych jest z pewnością nielegalnym alkoholem odkażonym, wyprodukowanym na przykład z rozpuszczalników.
Służba Celna apeluje: widzisz nielegalną produkcję lub sprzedaż alkoholu bez znaków akcyzy – reaguj i powiadom: telefon do IC Szczecin: 914805676, infolinia krajowa tel. 800-060-000 lub e-mail: powiadom-clo@mf.gov.pl.

(mag)

Fot. arch. Izby Celnej

 

Spirytus zamiast mebli

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie