niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy

Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy

Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy
Data publikacji: 2015-11-06 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1569 35741

Policjanci z polickiej drogówki zatrzymali kolejnej osobie prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o 50 km/h. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

Kilka dni temu w miejscowości Dębostrów funkcjonariusze polickiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 21- letnią kierującą fordem galaxy. Powodem kontroli było przekroczenie, dozwolonej na danym odcinku, prędkości o ponad 50 km/h. Mieszkanka Polic oświadczyła, że jedzie do Komendy Policji w Policach załatwić jakieś formalności. Niestety swoim samochodem już tam nie dojechała.

- Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące od maja nowe przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy na trzy miesiące. Na kierującą nałożono także mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Policja przypomina, że od maja w związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. (k)Komentarze

Mariusz
Dlaczego kara jest tylko 500 pln i 10 pkt, a i tak dają zaświadczenie i mozna dalej kontynuować podróż! Powinno być z góry 3 mc aresztu z pracami na rzecz zarządu dróg. Do tego kara przynajmniej 10 000 pln i zakaz prowadzenia na rok! Potem kurs od nowa. Wtedy od razu tacy piraci by przestali istnieć. Poprawa bezpieczeństwa natychmiastowa ! A tak przez prawo zbyt ulgowe i baranów na drogach jest tak niebezpiecznie dla normalnych użytkowników dróg.
2015-11-06 13:35:59
Szok. 100 w mieście.
Dać szczeniarze duże auto, to od razu szaleje.
2015-11-06 11:32:37
Marta
Do Policji Drogowej w Szczecinie. OBOTRYCKA i WYSEPKA AUTOBUSOWA, Szkolne BOISKO tu Nauka -Jazdy łamie przepisy instruktorzy nie zdają sobie sprawy że narażają uczniów i pieszych. Ponadto rozpędzone samochody NAUKI - JAZDY "MARS " z dużą prędkością wjeżdżają na wysepkę, chodnik i boisko szkolne. Prosimy o interwencję. Panie GRZEGORZU SUDAKOW czas na zmiany i reakcje.
2015-11-06 09:30:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie