Czwartek, 25 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy

Data publikacji: 06 listopada 2015 r. 09:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy
 

Policjanci z polickiej drogówki zatrzymali kolejnej osobie prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o 50 km/h. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

Kilka dni temu w miejscowości Dębostrów funkcjonariusze polickiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 21- letnią kierującą fordem galaxy. Powodem kontroli było przekroczenie, dozwolonej na danym odcinku, prędkości o ponad 50 km/h. Mieszkanka Polic oświadczyła, że jedzie do Komendy Policji w Policach załatwić jakieś formalności. Niestety swoim samochodem już tam nie dojechała.

- Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące od maja nowe przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy na trzy miesiące. Na kierującą nałożono także mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Policja przypomina, że od maja w związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. (k)REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mariusz
2015-11-06 13:35:59
Dlaczego kara jest tylko 500 pln i 10 pkt, a i tak dają zaświadczenie i mozna dalej kontynuować podróż! Powinno być z góry 3 mc aresztu z pracami na rzecz zarządu dróg. Do tego kara przynajmniej 10 000 pln i zakaz prowadzenia na rok! Potem kurs od nowa. Wtedy od razu tacy piraci by przestali istnieć. Poprawa bezpieczeństwa natychmiastowa ! A tak przez prawo zbyt ulgowe i baranów na drogach jest tak niebezpiecznie dla normalnych użytkowników dróg.
Szok. 100 w mieście.
2015-11-06 11:32:37
Dać szczeniarze duże auto, to od razu szaleje.
Marta
2015-11-06 09:30:32
Do Policji Drogowej w Szczecinie. OBOTRYCKA i WYSEPKA AUTOBUSOWA, Szkolne BOISKO tu Nauka -Jazdy łamie przepisy instruktorzy nie zdają sobie sprawy że narażają uczniów i pieszych. Ponadto rozpędzone samochody NAUKI - JAZDY "MARS " z dużą prędkością wjeżdżają na wysepkę, chodnik i boisko szkolne. Prosimy o interwencję. Panie GRZEGORZU SUDAKOW czas na zmiany i reakcje.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA