czwartek, 24 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy

Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy

Śpieszyła się na komendę. Straciła prawo jazdy
Data publikacji: 2015-11-06 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:45
Wywietleń: 1700 35741

Policjanci z polickiej drogówki zatrzymali kolejnej osobie prawo jazdy za przekroczenie w terenie zabudowanym prędkości o 50 km/h. Mundurowi przypominają, że w związku ze zmianą przepisów za niestosowanie się do przepisów dotyczących prędkości w terenie zabudowanym kierowców czekają poważne konsekwencje.

Kilka dni temu w miejscowości Dębostrów funkcjonariusze polickiego Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli 21- letnią kierującą fordem galaxy. Powodem kontroli było przekroczenie, dozwolonej na danym odcinku, prędkości o ponad 50 km/h. Mieszkanka Polic oświadczyła, że jedzie do Komendy Policji w Policach załatwić jakieś formalności. Niestety swoim samochodem już tam nie dojechała.

- Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące od maja nowe przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali jej prawo jazdy na trzy miesiące. Na kierującą nałożono także mandat karny w wysokości 500 zł i 10 punktów karnych - informuje asp. Małgorzata Litwin.

Policja przypomina, że od maja w związku ze zmianami w przepisach ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. (k)Komentarze

Mariusz
Dlaczego kara jest tylko 500 pln i 10 pkt, a i tak dają zaświadczenie i mozna dalej kontynuować podróż! Powinno być z góry 3 mc aresztu z pracami na rzecz zarządu dróg. Do tego kara przynajmniej 10 000 pln i zakaz prowadzenia na rok! Potem kurs od nowa. Wtedy od razu tacy piraci by przestali istnieć. Poprawa bezpieczeństwa natychmiastowa ! A tak przez prawo zbyt ulgowe i baranów na drogach jest tak niebezpiecznie dla normalnych użytkowników dróg.
2015-11-06 13:35:59
Szok. 100 w mieście.
Dać szczeniarze duże auto, to od razu szaleje.
2015-11-06 11:32:37
Marta
Do Policji Drogowej w Szczecinie. OBOTRYCKA i WYSEPKA AUTOBUSOWA, Szkolne BOISKO tu Nauka -Jazdy łamie przepisy instruktorzy nie zdają sobie sprawy że narażają uczniów i pieszych. Ponadto rozpędzone samochody NAUKI - JAZDY "MARS " z dużą prędkością wjeżdżają na wysepkę, chodnik i boisko szkolne. Prosimy o interwencję. Panie GRZEGORZU SUDAKOW czas na zmiany i reakcje.
2015-11-06 09:30:32

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie