wtorek, 17 września 2019.
Strona główna > Wiadomości > Spalarnia stanęła, ludzie bez pieniędzy

Spalarnia stanęła, ludzie bez pieniędzy

Spalarnia stanęła, ludzie bez pieniędzy
Data publikacji: 2016-06-23 13:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 3568 140438

Kilkanaście dni temu Mostostal Warszawa S.A. zszedł z placu budowy miejskiej inwestycji - Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów w Szczecinie. A do naszej redakcji zgłosili się Ukraińcy pracujący dla jednego z podwykonawców, przy czym oficjalnie zatrudniani przez agencję pośrednictwa z Włocławka. Nie dostali wypłat od kwietnia.

Praca załatwiona została legalnie, wynajęto im mieszkania. Teraz są zdesperowani, nie mają za co żyć. Chodzi - przynajmniej na razie - o dwanaście osób. Ukraińcy nie otrzymali pensji za ponad dwa miesiące ciężkiej pracy.

Oficjalnie zatrudniała ich firma T&S Job Service z Włocławka. Jej właścicielem jest Łukasz Twardowski.

- Wypłat nie ma, bo kontrahent zalega ze zobowiązaniami. Proszę mi wierzyć, przez to co się stało, nie mogę spać nocami. Robię wszystko, by jak najszybciej rozwiązać problem, to nie jest tak, że zostawiam tych ludzi samych sobie - zapewnia Łukasz Twardowski. - Przez długi czas nie było problemu z płatnościami, zaczęły się w kwietniu. Gdyby chodziło o jakąś niewielką sumę, sprzedałbym samochód i uregulował długi, ale w grę wchodzą setki tysięcy złotych. Ze swoich oszczędności opłaciłem kwatery dla pracowników z Ukrainy.

Łukasz Twardowski nie chce na razie wstępować na drogę sądową z dotychczasowym kontrahentem, nie chce także ujawniać o jakie konkretnie przedsiębiorstwo chodzi. Liczy, że partner dotrzyma słowa. Jak twierdzi właściciel T&S Job Service ma przelać mu zaległą kwotę w piątek. 

- Gdy tylko będę miał pieniądze, wypłacam pensję, jestem odpowiedzialnym człowiekiem - mówi Łukasz Twardowski.

Przypomnijmy, że po tym jak Mostostal opuścił budowę, miasto zerwało z nim umowę. Na jutro (piątek) zaplanowano natomiast rozmowy ostatniej szansy. ©℗

Ewelina KOLANOWSKA

Cały artykuł w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z dn. 24.06.2016 r.

Fot. Mirosław WINCONEK

Na zdjęciu: opuszczona budowa spalarni.

Komentarze

Kalafior
W tytule jest: " Spalarnia stanęła... ". A ona wogóle ruszyła? Myslałem, że jej jeszcze nie uruchomili. Ale skoro są już prezesi...
2016-06-24 08:01:21
gwsf
a ta spalarnia to tak naprawdę była potrzebna ?
2016-06-23 20:15:23
Olaboga
To wygląda na stan po wyprzedaniu wytworzonych za Gierka dóbr i początek rozkradania-zjadania własnego ogona przez neofitów pytanie czy ktoś to kupi(nowe wyceny, nowe przetargi, nowe prowizje, nowa obsada koryt)
2016-06-23 20:11:16
do Skandal
Spoko, Jachim i Lachowicz biorą kasę, że aż miło...
2016-06-23 19:54:36
andi
czemu pieniądze są wypłacane na przód powinny być zapłacone za zrobiony jakiś etap i potem za następny etap to prezesi by nie kradli dla siebie pieniędzy a prezesi powinni dostać ochłapy
2016-06-23 18:11:41
Mariusz
Dlaczego wybierane sa do lokalnych inwestycji firmy z warszawki i innych rejonów polski? Czy nie mozna wspierać lokalnych firm i dać ludziom pracę którzy tu mieszkają i żyją z rodzinami? Urzędnicy! Miejsce patriotyzm lokalny, na pewno nie skoczy się to takim wstydem jak wybieranie najtańszej oferty i to z warszawki gdzie mają tam wszystkie dotacje z UE i pieniądze rządowe. Warto pomysleć nad tym przy wybieraniu kolejnych wykonawców.
2016-06-23 15:22:42
pfff
Oto mój komentarz pod pierwszym artykułem z tej serii - Czarne chmury nad spalarnią - "Teraz to taki trend i strategia u wykonawców schodzić przed dokończeniem kontraktu. No i czy wykonawca generalny zapłaci podwykonawcom z wykonane już prace... Ci co wykonują ta rzeczywista robotę zawsze są najbardziej poszkodowani. Zobaczymy. 2016-06-15 22:40:08"
2016-06-23 15:17:42
Skandal
Jak to, ludzie bez pieniędzy? To prezes nieistniejącej spalarni też jest bez pieniędzy?
2016-06-23 14:03:32

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie