Środa 18 maja 2022r. 
REKLAMA

Spacerem po Skolwinie. Poznaj się na (bezlistnej) zieleni

Data publikacji: 2022-01-21 17:11
Ostatnia aktualizacja: 2022-01-22 08:08
Spacerem po Skolwinie. Poznaj się na (bezlistnej) zieleni
Od cmentarnych alei Skolwina aż po odzyskane przez naturę tereny folwarku Alt Buchholz i współczesnego Starego Bukowa - tym razem powiedzie trasa sobotniego (22 stycznia) spaceru z rozpoznawaniem drzew i krzewów Szczecina.  

„Trwa zima, ale mimo niej ciągle można rozpoznać wiele gatunków drzew i krzewów" - przekonuje Paweł Madejski, najbardziej znany przewodnik po zieleni Szczecina, zachęcając do udziału w wyprawie śladem ciekawych i rzadko spotykanych okazów flory nie tylko Skolwina.

Będzie to sobotni (22 stycznia) spacer na trasie dla mniej i bardziej wytrwałych piechurów.

- Najpierw zajdziemy na dawny cmentarz ewangelicki przy ul. Nowy Świat, a następnie na kolejny - u zbiegu ul. Inwalidzkiej i Plażowej. W końcu zajrzymy na teren przy kościele pw. Chrystusa Króla w Skolwinie, gdzie wciąż rośnie wiele egzotycznych okazów - trasę spaceru przedstawia Paweł Madejski, autor bloga i profilu na społecznościowym portalu poświęconego drzewom i krzewom Szczecina oraz twórca interaktywnej mapy zielonych okazów, która została włączona w system informacji przestrzennej naszego miasta. - Dla wytrwałych będzie dalsza bardziej malownicza część spaceru: ul. Inwalidzką w kierunku na Przecław i dalej ku „Wodozbiorowi” z wieżą widokową. Tam również zobaczymy wiele ciekawych drzew i krzewów.

Mniej wytrwali spacer zakończą na przystanku „Podbórz". Natomiast doświadczeni piechurzy będą mieli okazję ruszyć aż po Alt Buchholz (Stare Bukowo) - z finałem przy ul. Świergotki.

- Na niektórych drzewach pozostało trochę suchych liści. Sporo ich jeszcze nie zbutwiałych znajdziemy na ziemi. Poza tym pokrój, pęknięcia na korze, kształt i grubość gałązek oraz pączki na nich mogą być kolejnymi elementami przydatnymi do rozpoznań gatunków oraz odmian - podpowiada przewodnik po zieleni Szczecina.

Zbiórka zainteresowanych udziałem w niebanalnej sobotniej wyprawie z „rozpoznawania drzew i krzewów w stanie bezlistnym" - przez zielone zakątki nie tylko Skolwina - odbędzie się na przystanku autobusowym Nowy Świat n.ż. - dla linii nr 63. Początek - godz. 10.

Udział w tym wydarzeniu jest bezpłatny, a wszyscy mile widziani. Uwaga: podczas spaceru będzie trzeba przestrzegać aktualnych zaleceń bezpieczeństwa związanych ze stanem epidemii. ©℗

(an)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

B us 33
2022-01-22 07:27:21
Chyba chodzi o Przesocin a nie Przecław
Ege
2022-01-22 06:16:47
"Spacerem po Skolwinie"- tak, na pewno. To chyba spacer w jedną stronę ;)
A co tam
2022-01-22 01:22:12
Spacerkiem do Reichu czyli do Europy
Stefana
2022-01-21 20:28:57
Trzeba spacerkiem bo autobusów co raz mniej!
Nina
2022-01-21 17:14:54
Aż po Alt Bucholż rzeczywiście to musi być gdzieś daleko w Niemczech skoro używają niemieckiej nazwy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA