piątek, 10 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Spacer wśród starych, parkowych drzew

Spacer wśród starych, parkowych drzew

Spacer wśród starych, parkowych drzew
Data publikacji: 2020-05-30 19:49
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-30 21:58
Wywietleń: 940 457040

Jest najbardziej znanym i cenionym przewodnikiem po zieleni Szczecina. Twórcą interaktywnej mapy dendrologicznych okazów, która została włączona w system informacji przestrzennej naszego miasta. Po złagodzeniu obostrzeń stanu epidemii właśnie powraca z nową serią spacerów, na których wszyscy są mile widziani. 

Mowa o Pawle Madejskim - autorze bloga i profilu na społecznościowym portalu poświęconego drzewom i krzewom Szczecina. Do ich poznawania w wiosennej odsłonie zaprasza już w niedzielę (31 maja), rozpoczynając kolejny frapujący cykl spacerów po najpiękniejszych i najcenniejszych bioróżnorodnością rejonach naszego miasta.

- Brakowało mi bardzo naszych wspólnych wypraw. Nareszcie zmniejszono obostrzenia dotyczące zagrożeń i znów możemy się spotkać. Tym razem w parku Żeromskiego. Już się zazielenił, wiele drzew i krzewów rozkwitło. Będzie co poznawać. Zapraszam! - mówi Paweł Madejski. - Oczywiście, zachowujemy zalecane odległości, ale nie potrzebujemy masek. 

Spacer rozpocznie się o godz. 11 (niedziela). Miejscem zbiórki zainteresowanych będzie pomnik Adama Mickiewicza. Aby sprostać wymogom sanitarnym, czyli zachować zalecane odległości i nie prowokować do gromadzenia, prowadzący będzie miał do dyspozycji nagłośnienie. Zatem żaden szczegół z sekretnego życia drzew - nawet niedosłyszącym uczestnikom niedzielnego spaceru - na pewno nie umknie. 

(an)

Na zdjęciu: To będzie pasjonująca wędrówka w cieniu starych drzew zabytkowego parku Żeromskiego.

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

Komentarze

Szczecinianin
Uprzedzam zainteresowanych. Na wielu dziurawych alejkach w Parku Żeromskiego można sobie połamać nogi.
2020-05-30 21:58:04
A nie lepiej to w diabły wyciąć, postawić plandekę i stragany z piwkiem ??
POczekajcie...
2020-05-30 20:34:35

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie