poniedziałek, 21 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii

Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii [GALERIA]

Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii
Data publikacji: 2020-04-26 15:07
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-28 12:57
Wywietleń: 1366 452764

Od początku minionego tygodnia zostały poluzowane obostrzenia dotyczące przebywania w przestrzeni publicznej. Możemy wchodzić do parków, lasów, korzystać z bulwarów, nie ma zakazu wstępu na miejskie kąpieliska. I ludzie wylegli. A w ostatnich dniach dodatkowo do przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego wypoczynku czy spacerów zachęca wiosenna aura. 

Tylko w czwartkowe popołudnie na parkingu przy szczecińskim Lesie Arkońskim (naprzeciwko stadionu Arkoni) można było doliczyć się przeszło sześćdziesięciu aut, kolejnych ponad dwudziestu na drodze dojazdowej przy Polanie Czerwonej - aż do miejsca, gdzie obok kompleksu basenów Arkonki zaczyna się ścieżka rekreacyjno-sportowo-spacerowa (do jeziora Goplana). Na wspomnianej Polanie Czerwonej niektórzy nie mogli się powstrzymać i rozpalali ogniska, urządzając sobie przy nich - odradzane i wciąż zakazane - pikniki w plenerze.

Jeszcze inni z prowiantem w postaci piwnych czteropaków ruszyli licznie biesiadować na nadodrzańskie nabrzeża. Dużo ludzi można było też spotkać w minionych dniach popołudniami nad Zalewem Szczecińskim np. w Trzebieży, czy nad szczecińskimi jeziorami: Głębokim, wspomnianej już Goplanie czy Rusałce w parku Kasprowicza.

Niższa temperatura i chmury w niedzielę już jednak sprawiły, że liczba amatorów relaksu nad wodą i wśród zieleni parków czy też miejskich lasów była znacznie mniejsza. Przy ledwie kilkunastu stopniach Celsjusza na przykład na plażowaniu nad jeziorem Głębokie można było spotkać ledwie kilka osób. Zdecydowanie więcej było już jednak - tak jak zresztą i w poprzednich dniach - rowerzystów, biegaczy, jak i spacerowiczów. Zdecydowana większość z nich w nieodzownych teraz w czasie pandemii maseczkach zakrywających nosy i ustach. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii Rekreacja i wypoczynek w czasie pandemii

Komentarze

par 37
Czytam w dzisiejszym prasie ogłoszenie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów „Nowa sportowa rzeczywistość”. Kolejny przykład na to, że w ministerstwach pracują znajomi królika, którzy na niczym się nie znają. Ustalili, że na korcie tenisowy będzie mogło przebywać maksymalnie czterech tenisistów. Na stadionach i boiskach typu Orlik max. sześć osób. Na polu golfowym, które ma kilkanaście hektarów i zawodnik musi pokonać 6 -8 km jedynie SZEŚCIU GRACZY. Czy naprawdę w ministerstwie sportu nie ma myślących urzędników, by takie kretynizmy wymyślać? Przecież jak nawet gra stu zawodników, to tylko trzech idzie w jednie grupie, daleko od siebie, a za nimi w odległości 100-200 metrów następni.
2020-04-28 12:56:43
Dżentelmenel
Zobaczycie jak to się skończy ...
2020-04-27 11:18:44
bezprawie
Dlaczego absolutnie nikt nie egzekwuje łamania przepisów ? To może znieśmy te wszystkie ograniczenia , skoro bezkarnie można ich nie przestrzegać ?
2020-04-27 10:18:19
piesza
Na ulicach ,przystankach w parkach palą papierosy dmuchają koronawirusem i śmierdzącym dymem co na to sanepid i policja?
2020-04-27 09:40:00
polska patologia
80 % ludzi bez maseczek i bez odstępu 2 metry .Brawo. A gdzie Patrole ?
2020-04-27 09:35:37
jest źle
Wąska ścieżka rowerowa(w budowie) od ul. Dąbskiej do Płoni. Kłębowisko rowerzystów, rolkarzy, pieszych z małymi dziećmi i psami. Większość ma zdjęte maski mimo że wręcz się ocierają o siebie. Wystarczy jeden zakażony a zarazi całe prawobrzeże. Do ludzi nie dochodzi że maska służy do ochrony innych przed zarażeniem albo mają to gdzieś.
2020-04-27 08:06:19
jabi
Zauważyłem, że coraz częściej widzę osoby bez maski na ulicach i parkach a także w kościołach w Szczecinie. Jest to chyba rozluźnieniem dyscypliny w społeczeństwie i brakiem patroli policyjnych.
2020-04-26 17:55:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie