Wtorek 26 października 2021r. 
REKLAMA

Spacer widokowy

Data publikacji: 2019-09-21 07:13
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-20 08:05
Spacer widokowy
 

To właśnie z perspektywy Golęcina i Gocławia można podziwiać jedne z najpiękniejszych panoram Szczecina. Na sobotni spacer ich tropem zaprasza Szczeciński Szlak Widokowy.

Start o godz. 11 przy Szkole Podstawowej nr 14 przy ul. Strzałowskiej. Na miejsce można dotrzeć autobusami linii nr 58 lub 59, na przystanek „Golęcino Szpital". W sobotę (21 bm.), na co zwrócić uwagę wybierając godzinę dojazdu w weekendowym rozkładzie jazdy.

- Spacer przez Golęcino i Gocław - to widoki które musisz zobaczyć! - zachęca Artur Krzyżański, współorganizator wydarzenia. - Szlak Widokowy na Północy Szczecina kusi pięknymi panoramami, malowniczymi lasami, także ruinami po czasach przedwojennej świetności. Kilkugodzinny spacer powiedzie poza utartymi szlakami. Po drodze poznamy także miejsca -budowle czy choćby fundamenty - takie jak dawne słynne restauracje, wieże widokowe, przejdziemy wysokim wiaduktem nad torami kolejowymi. Poznamy też istniejące zabytki, będące niemymi świadkami dawnej świetności tych terenów. Pomocą archiwalną, która wzbogaci nasze wrażenia i da okazję do porównań będą fotografie sprzed lat, jak również współczesne, tyle że wykonane w innych porach roku

Spacer wyruszy z miejsca rodzinnego festynu, więc jego uczestnicy właśnie tam się zatrzymają na chwilę, aby obejrzeć wielkoformatową wystawę o dzielnicach północnych, jaka będzie tam prezentowana. Wyprawa potrwa kilka godzin. Jej finału organizatorzy nie sprecyzowali, zdając się na dociekliwość i nastrój jej uczestników.

- To będzie wyprawa prawie górska z dalekimi panoramami, więc warto zebrać lornetki i aparaty fotograficzne. Wygodne buty na pewno też się przydadzą. I coś na ząbek! - radzi organizator.

(an)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Prokontra
2019-10-20 06:03:31
Panie Bywalec- jakim prawem poniża Pan drugiego człowieka?! Pewnie ma Pan SUV-a i zamyka się Pan na osiedlu zamkniętym co? Obwołał się Pan samozwańczym Arystokratą? Nie ma Arystokracji! Hitler rozpoczął-a Stalin wykończył. Wystarczy trochę poczytać o tragicznych losach tych ludzi. Kto ich zepchnął na margines i kto ich wyhodował? Od 1945 roku- w PRL co 10 lat na strajkach wołali "chleba", potem post komuna dorżnęła przemysł i pozbawiła pracy,potem druga POstkomuna liberalna obdzierała ich powoli z wszystko co mieli. A nie mieli nic! Dużo nie chcieli! Panie to prawie 70 lat! Każdy człowiek bez względu na narodowość popadłby w beznadzieję i ten Pana brak perspektyw. A teraz to niech Pan Najpiękniejszy sobie wychyli swoją zakazaną mordę przez okienko radisona.Pięknie co nie? Normalnie Zachód! Życie jest przewrotne- a nienawiść za kilka lat może i Pana zepchnie pod sklep po złotóweczkę... Pożyjemy-zobaczymy!
czytam
2019-09-21 21:56:53
Cała ta ziemia jest pełna RESZTEK / tak ! / po przedwojennej świetności . Nie tylko w Szczecinie . Wszędzie gdzie nie spojrzysz było .... było . Komuna dobiła , a my żyjemy byle jak .
On
2019-09-21 20:35:38
WITAJ W KRAINIE GDZIE OBCY GINIE HEHE
Bywalec
2019-09-21 12:27:36
Najpiekniejsze sa ta zakazane mordy obok sklepow z tepymi wyrazami bez perspektyw

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ