Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

SOR w szpitalu na Unii Lubelskiej znowu działa

Data publikacji: 2020-04-15 15:24
Ostatnia aktualizacja: 2020-04-17 12:38
SOR w szpitalu na Unii Lubelskiej znowu działa
 

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, po czasowym zamknięciu spowodowanym potwierdzeniem zakażenia COVID-19 u jednej osoby z personelu, została przeprowadzona dezynfekcja potencjalnie skażonych obszarów, a osoby z kontaktu zostały poddane izolacji. W środę po godz. 15 biuro prasowe wojewody zachodniopomorskiego poinformowało, że wznowił on działalność.

- W czasie, gdy SOR na Unii Lubelskiej był zamknięty, pacjentów przyjmowały izby przyjęć w szpitalu Wojskowym przy Piotra Skargi, w szpitalu MSWiA przy ul. Jagiellońskiej i w SPK2 na Pomorzanach – mówi Paweł Rodzoś, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego – Gotowe do przyjęcia pacjentów z ciężkimi obrażeniami były także lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w szpitalach w Zdrojach, Koszalinie, Gryficach i Szczecinku.

Zamknięty pozostaje SOR w szpitalu w Zdunowie – tam również wśród personelu potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem. Zgodnie z decyzją dyrekcji szpitala, będzie on zamknięty do 21 kwietnia.

- W czasie występowania zakażeń koronawirusem wśród personelu medycznego należy liczyć się z tym, że sytuacje czasowego zamykania oddziałów będą się zdarzać– mówi dyrektor Paweł Rodzoś – System ratownictwa medycznego na Pomorzu Zachodnim jest na takie sytuacje przygotowany. Pacjenci wymagający hospitalizacji, w razie czasowego zamknięcia któregoś SOR-u lub izby przyjęć są przekierowywani systemowymi karetkami Pogotowia Ratunkowego do pozostałych szpitali - twierdzi dyrektor.

(ip)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik
2020-04-16 10:47:58
tak to jest jak pertsonel medyczny pracuje od szpitala po inne placówki medyczne i nikt ich nie kontroluje potem zarazaja innych gdzie powinno byc bezpiecznie
Seb
2020-04-15 22:51:01
Pielęgniarki i lekarze ciągną kilka srok za ogon i później przenoszą wirusa

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA